Kadın Gözüyle Hayattan Kareler Fotoğraf Yarışması 2011

Kadın Gözüyle Hayattan Kareler hakkında:

Kadın Gözüyle Hayattan Kareler fotoğraf yarışmasının ilki 2007 yılında düzenlendi. Konunun serbest olduğu fotoğraf yarışmasına 2 bin 500 eser katıldı. Birinciliği Hacer Karanlık, ikinciliği Eren Özkapıcı, üçüncülüğü ise Nebihe Göl’ün elde ettiği yarışmanın ilk üçü ve seçilmiş eserleri, Tepe Nautilius’ta düzenlenen sergide fotoğraf severlerle buluştu. Kadın Gözüyle Hayattan Kareler fotoğraf yarışmasının ikincisi ise 01 Şubat–30 Nisan 2008 tarihleri arasında düzenlendi. Birinciliği İstanbul’dan Kifayet Ataç, ikinciliği Çanakkale’den Hande Mandacı, üçüncülüğü ise Aydın’dan Fatma Yakan’ın kazandığı yarışma sonrası kazanan “Anne ve Çocuk” temalı tüm eserler, 11 Haziran 2008 tarihinde Tepe Nautilius’ta açılan sergi ile 2 buçuk hafta boyunca halkın beğenisine sunuldu. 01 Ocak–27 Mart 2009 tarihleri arasında düzenlenen Kadın Gözüyle Hayattan Kareler fotoğraf yarışmasının üçüncüsüne 1005 amatör ve profesyonel kadın fotoğrafçı 4 bin 552 eserle katıldı. Birinciliğe İstanbul’dan Tüten Dağdaş, ikinciliğe Ankara’dan Melek Ural, üçüncülüğe ise yine İstanbul’dan Gülnur Sözmen’in fotoğrafları layık görüldü. “Hayata Dair” temalı 45 eser, 07–22 Mayıs 2009 tarihleri arasında Kadıköy Tepe Nautilus Alışveriş Merkezi’nde fotoğraf severlerle buluştu. Geçtiğimiz yıl dördüncüsü düzenlenen, 1505 kadın fotoğrafçının 6 bin 780 eserle katıldığı yarışmada birincilik ödülünü “Yaşıyorum, ama nasıl…” adlı fotoğrafıyla Bursa’dan Sevim Güler, ikincilik ödülünü “Ben kimim?” adlı fotoğrafıyla İstanbul’dan Ekin Onat von Merhart, üçüncülüğü ise “Emekle Bütünleşmek” adlı fotoğrafıyla Aydın’dan Funda Bekiş elde etti. Eserler 6-21 Mayıs tarihleri arasında İstanbul Tepe Nautilus Alışveriş Merkezi’nde açılan sergiyle fotoğrafseverlerle buluştu. Geçtiğimiz Eylül ayında İstanbul Avrupa Yakası’nda City’s Nişantaşı Alışveriş Merkezi’nde tekrar İstanbullular ile buluşan sergi büyük ilgi gördü.

Hayata dair fotoğraflar buraya! Anadolu Hayat Emeklilik tüm kadınları fotoğraf yarışmasına katılmaya davet ediyor…

“Kadın Gözüyle Hayattan Kareler ’11” Fotoğraf Yarışması Başlıyor!

Anadolu Hayat Emeklilik tarafından düzenlenen Kadın Gözüyle Hayattan Kareler Fotoğraf Yarışması 5’inci yılında tüm kadınların hayata ışık tutan fotoğraflarını bekliyor. Fotoğraf sanatına ilgi duyan amatör-profesyonel tüm kadınlara açık olan yarışmanın başvuruları 3 Ocak–14 Mart 2011 tarihleri arasında gerçekleşecek. Her yıl olduğu gibi “Hayata dair” teması ile düzenlenen yarışma, kadınların kendilerini ve hayata bakışlarını özgürce ifade edebildikleri bir platform olarak, her geçen yıl daha da büyüyor.

Türkiye Fotoğraf Sanatı Federasyonu (TFSF) danışmanlığında Anadolu Hayat Emeklilik tarafından her yıl geleneksel olarak düzenlenen Kadın Gözüyle Hayattan Kareler fotoğraf yarışmasının bu yılki başvuruları, 3 Ocak–14 Mart 2011 tarihleri arasında gerçekleşiyor. Anadolu Hayat Emeklilik, kadınların hayata bakış açılarını, farklı ve kalıcı bir yöntemle yansıtmalarına olanak tanıyan ve gördüğü ilgiyle 5’inci yılına ulaşan Kadın Gözüyle Hayattan Kareler fotoğraf yarışmasına tüm kadınları davet ediyor.

“Hayata dair” temasıyla düzenlenen yarışmanın bu yılki seçici kurulu; İstanbul Kültür Üniversitesi İletişim Tasarımı Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Güler Ertan, fotoğraf sanatçıları Aramis Kalay, Laleper Aytek ve Timurtaş Onan ile Anadolu Hayat Emeklilik İletişim Müşaviri Nihan Güney’den oluşuyor.

Genel Müdür Yardımcısı Uğur Erkan, gelenekselleşen Kadın Gözüyle Hayattan Kareler fotoğraf yarışmasına ilginin geride bırakılan 4 yıl içinde katlanarak arttığını, kadınlara yönelik pozitif ayrımcılığı ilke edinen Anadolu Hayat Emeklilik’in yalnız kadınlara yönelik ürünlerle değil, sosyal alanda da kadınların yanında yer almaktan büyük mutluluk duyduklarını belirtti. Anadolu Hayat Emeklilik İletişim Müşaviri Nihan Güney ise açıklamasında: “Kadın Gözüyle Hayattan Kareler fotoğraf yarışmamız sayesinde Türkiye’nin ve dünyanın dört bir yanından farklı duygu ve bakış açısına sahip kadınların fotoğrafları Anadolu Hayat Emeklilik olarak bize ilham kaynağı oluyor. Bakış açısı ve ifade gücüyle hayata dair en değerli anları fotoğraf karelerine yansıtan tüm kadınları yarışmamıza katılmaya davet ediyoruz” dedi.

2007 yılından bugüne bin 2500’den fazla kadın fotoğrafçının 15 bine yakın eserle katıldığı ve katılımın her yıl giderek arttığı Anadolu Hayat Emeklilik Kadın Gözüyle Hayattan Kareler fotoğraf yarışmasına bu yıl da rekor sayıda başvuru bekleniyor. Kadın Gözüyle Hayattan Kareler ’11 ‘e katılmak isteyen amatör-profesyonel kadın fotoğrafçıların “Hayata dair” yakaladığı en fazla 5 fotoğrafı CD’ye kaydederek doldurmuş oldukları başvuru formu ile Anadolu Hayat Emeklilik Genel Müdürlüğü’ne göndermesi yetiyor.

Sonuçlar 28 Mart’ta açıklanacak!

Kadın Gözüyle Hayattan Kareler 11’in sonuçları, jüri değerlendirmesinin ardından 28 Mart 2011 tarihinde Anadolu Hayat Emeklilik’in resmi internet sitesi anadoluhayat.com.tr adresinden duyurulacak. Yarışmanın birincisine 5 bin TL, ikinciye 3 bin TL, üçüncüye bin TL ödül verilecek olan yarışmada, sergilenmeye değer bulunan eser sahiplerine ise 200’er TL telif ödenecek. Kadın Gözüyle Hayattan Kareler 2011 fotoğraf yarışmasının sergilenmeye değer bulunan eserleri 5-29 Mayıs tarihleri arasında İstanbul Anadolu Yakası’nda Tepe Nautilus Alışveriş Merkezi’nde açılacak sergiyle fotoğrafseverler ile buluşacak, ardından her yıl olduğu gibi özel bir katalogda toplanarak, ölümsüzleşecek.

Geçtiğimiz yıl da “Hayata Dair” teması ile düzenlenen Kadın Gözüyle Hayattan Kareler fotoğraf yarışması yoğun ilgi görmüş, 1505 kadın fotoğrafçı 6 bin 780 eser ile yarışmıştı. Kadın Gözüyle Hayattan Kareler 2011 fotoğraf yarışması hakkında daha detaylı bilgi anadoluhayat.com.tr adresinden veya 0212 317 70 25 numaralı telefondan edinilebilir.

Posta Adresi:

Anadolu Hayat Emeklilik İş Kuleleri Kule 2 K:18 Levent- İstanbul

E-posta:

Konu: Fotoğraf Yarışması

1 Yorum

 1. sanat haberleri avatarı sanat haberleri diyor ki:

  Anadolu Hayat Emeklilik tarafından beşincisi düzenlenen kadınlara özel fotoğraf yarışması Kadın Gözüyle Hayattan Kareler ’11’de dereceye giren ve sergilenmeye değer bulunan eserler, her yıl olduğu gibi titiz bir çalışmayla oluşturulan kataloğun sayfalarına taşındı. Hayatın farklı renklerini içinde barındıran bu değerli eser Anadolu Hayat Emeklilik’in fotoğrafseverlere armağanı…

  Kadınların ilgi ve desteğiyle gelenekselleşen Kadın Gözüyle Hayattan Kareler fotoğraf yarışmasında 6 bin 454 eser arasından dereceye giren ve sergilenmeye değer bulunan toplam 44 fotoğraf, 5-29 Mayıs tarihleri arasında Tepe Nautilius’ta sergilenirken, eserlerin yer aldığı katalog fotoğraf severlerin beğenisine sunuldu.

  Bindörtyüzotuzdört kadın fotoğrafçı yarışmaya katıldı
  Anadolu Hayat Emeklilik tarafından, Türkiye Fotoğraf Sanatı Federasyonu (TFSF) danışmanlığında beşincisi düzenlenen, kadınlara özel fotoğraf yarışması Kadın Gözüyle Hayattan Kareler’ bu yıl “Hayata Dair” temasıyla 3 Ocak-14 Mart tarihleri arasında gerçekleştirildi. Arel Üniversitesi GSF Dekan Vekili Prof. Güler Ertan, fotoğraf sanatçıları Aramis Kalay, Timurtaş Onan, Laleper Aytek ve Anadolu Hayat Emeklilik İletişim Müşaviri Nihan Güney’den oluşan jüri Türkiye’nin dört bir yanından 1434 amatör ve profesyonel kadının hayata dair anları yakaladığı 6 bin 454 fotoğrafı değerlendirdi. Yarışmada dereceye giren ilk üç eser ve sergilenmeye değer bulunan 41 fotoğraf 28 Mart tarihinde http://www.anadoluhayat.com.tr web sitesinden ilan edildi. Yarışmada “Kadının Özgürlük Çabası” isimli fotoğrafıyla Ece Polen Erciyas birincilik, “Apocalytpto” isimli fotoğrafıyla Ayşe Hayta ikincilik ve isimsiz fotoğrafıyla Ebru Çınar üçüncülük ödülüne layık görüldü.

  Cevaplamak için giriş yapın

Yorum yapın

Yorum yapmak için buradan giriş yapmalısınız.