23 Ülkeden 58 Sanatçı Özyeğin Üniversitesi’nde buluşuyor

ozyegin_universitesiÖzyeğin Üniversitesi’ nin uluslararası resim ve heykel sanatçılarının katılımıyla düzenlediği “ÖzÜ’de Sanat Günleri” 10-17 Nisan tarihleri arasında gerçekleşiyor.

ÖzÜ Mimarlık ve Tasarım Kulübü,  ÖzÜ Kültür ve Sanat Kulübü, ÖzÜ Uluslararası Kulübü ve ÖzÜ Müzik Kulübü tarafından desteklenmekte olan ve Çekmeköy Kampüsü’nde gerçekleşecek etkinliğe Türkiye’ nin yanı sıra Çin, Mısır, Azerbaycan, Yunanistan, Fransa, Hollanda, Finlandiya, Filistin, Danimarka veHırvatistan gibi 23 farklı ülkeden 58 sanatçı katılacak.

Sanatçılar,  İstanbul’un doğal, kültürel zenginlikleri ve tarihiyle ilgili edindikleri izlenimlerini Özyeğin Üniversitesi Kampüsü’nde tuvallerine yansıtacak; Özyeğin öğrenci, akademisyen ve çalışanlarıyla birlikte resim çalışmaları yapacak.

Tuvali ve fırçasıyla gelen sanatçılarla resim yapabilecek

Etkinliğin 14- 17 Nisan tarihleri arasında Özyeğin Üniversitesi öğrencileri, çalışanları ve liseli öğrenciler de uluslararası sanatçılarla buluşma olanağı bulacak; sanatçıların atölye çalışmalarına katılabilecek.

Özyeğin Üniversitesi öğrenci, akademisyen ve çalışanları kampüsteki ‘büyük duvara’ sanatçılarla birlikte resim yapacaklar

Etkinlik dâhilinde, Özyeğin öğrenci, akademisyen ve çalışanları, kampüs içerisinde belirlenen büyük bir duvara sanatçılarla birlikte resim yapabilecek.

17 Nisan’da Uluslararası Sergi

“ÖzÜ’ de Sanat Günleri” 17 Nisan’da Özyeğin Üniversitesi Çekmeköy Kampüsü’nde uluslararası sanatçıların yaptığı eserlerin görülebileceği sergi ile son bulacak.

Yorum yapın

Yorum yapmak için buradan giriş yapmalısınız.