Kadın Gözüyle Hayattan Kareler Fotoğraf Yarışması 2012

Anadolu Hayat Emeklilik tarafından düzenlenen ‘Kadın Gözüyle Hayattan Kareler Fotoğraf Yarışması’nın altıncısı için başvurular alınmaya başlandı. Bu sene de ‘Hayata Dair’ teması ile fotoğraf meraklılarını buluşturacak olan yarışmanın kayıtları 2 Ocak’ta başladı ve 12 Mart’a kadar devam edecek. Kadın Gözüyle Hayattan Kareler Fotoğraf Yarışması, altıncı yılında da tüm kadınların hayata ışık tutan fotoğraflarını bekliyor.

Anadolu Hayat Emeklilik’in amatör ve profesyonel, fotoğrafa meraklı tüm kadınların katılımına açık olarak 6 yıldır düzenlediği yarışmanın teması ‘Hayata Dair’ olarak belirlendi. Kadınların kendi objektiflerinden hayatın farklı renklerini, farklı yönlerini fotoğraf kareleriyle yansıtmalarına fırsat tanımayı hedefleyen yarışmaya başvuru süresi 12 Mart’a kadar devam edecek. ‘Hayata Dair’ teması ile düzenlenen yarışma, kadınların kendilerini ve hayata bakışlarını özgürce ifade edebildikleri bir platform olarak, her geçen yıl etki alanını genişletiyor.

Anadolu Hayat Emeklilik’in Türkiye Fotoğraf Sanatı Federasyonu (TFSF) danışmanlığında yürüttüğü yarışmaya, fotoğraf sanatına ilgi duyan 18 yaş üzeri tüm amatör ve profesyonel kadın fotoğrafçılar ‘Hayata Dair’ en fazla 5 adet fotoğrafla katılabiliyor.

‘Kadın Gözüyle Hayattan Kareler Fotoğraf Yarışması’nın bu yılki jüri üyeleri arasında; Arel Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Güler Ertan, Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Fotoğraf Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Nihal Kafalı, fotoğraf sanatçısı Çerkes Karadağ, fotoğraf sanatçısı Ali Balkı ve Anadolu Hayat Emeklilik İletişim Müşaviri Nihan Güney yer alıyor.

Sonuçları 26 Mart tarihinde Anadolu Hayat Emeklilik’in web sayfasında yayınlanacak olan yarışmanın birincisi 5.000 TL, ikincisi 3.000 TL, üçüncüsü ise 1.000 TL ile ödüllendirilecek. Ayrıca sergilenmeye değer bulunan her esere de 200 TL telif ödenecek. Yarışmada dereceye giren ve sergilenmeye değer bulunan eserler İstanbul’daki değişik mekanlarda sanatseverlerle buluşacak.

İlk düzenlendiği 2007 yılından bu yana 5 bine yakın kadının, 20 bini aşkın fotoğrafla katıldığı ‘Kadın Gözüyle Hayattan Kareler Fotoğraf Yarışması’ kısa zamanda Türkiye’nin en çok ilgi gören fotoğraf yarışmalarından biri haline geldi. Bu yıl da yarışmaya rekor sayıda başvuru bekleniyor.

Kadın Gözüyle Hayattan Kareler 2011 fotoğraf yarışması hakkında daha detaylı bilgi anadoluhayat.com.tr adresinden veya 0212 317 70 25 numaralı telefondan edinilebilir.

Posta Adresi: Anadolu Hayat Emeklilik İş Kuleleri Kule 2 K:18 Levent- İstanbul

E-posta:

2 Yorum

 1. sanat haberleri avatarı sanat haberleri diyor ki:

  Kadın Gözüyle Hayattan Kareler’12 Fotoğraf Sergisi Şimdi de Sapphire Çarşı’da Fotoğrafseverlerle Buluşuyor
  Anadolu Hayat Emeklilik tarafından bu yıl altıncısı gerçekleştirilen Kadın Gözüyle Hayattan Kareler Fotoğraf Yarışması’nda dereceye giren ve sergilenmeye değer bulunan 44 eserin yer aldığı serginin Avrupa yakası durağı Avrupa’nın en yüksek binası olan İstanbul Sapphire Çarşı oldu. ‘Hayata Dair’ fotoğraflar 9-29 Haziran tarihleri arasında fotoğrafseverlerle buluşacak. 2 Ocak-12 Mart 2012 tarihleri arasında gerçekleştirilen, Türk kadınının sosyal, kültürel ve toplumsal gelişimine katkıda bulunmayı hedefleyen ve kadınlara kendilerini ve hayata bakışlarını özgürce ifade edebilecekleri bir platform sunan Kadın Gözüyle Hayattan Kareler’12’ye bin 207 yarışmacı 5 bin 527 fotoğrafla katıldı. Yarışmada Emel Taranoğlu ‘Bakış’ adlı fotoğrafıyla birinciliğe layık görülürken, Hülya Kurt ‘Sıcak Simit’ adlı fotoğrafıyla ikinci, Eda Kum ise ‘Bekleyiş’ adlı fotoğrafıyla üçüncü oldu. Dereceye giren fotoğrafların yanı sıra, 41 eser de sergilenmeye değer bulundu.
  Anadolu Hayat Emeklilik’in 2007 yılından bu yana düzenlediği 6 bin kadının, 27 bin fotoğrafla katıldığı Türkiye Fotoğraf Sanatı Federasyonu (TFSF) danışmanlığında yürütülen yarışmanın bu yılki jüri üyeleri arasında; Arel Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Dekanı Prof. Güler Ertan, Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Fotoğraf Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Nihal Kafalı, fotoğraf sanatçısı Çerkes Karadağ, fotoğraf sanatçısı Ali Balkı ve Anadolu Hayat Emeklilik İletişim Müşaviri Nihan Güney yer aldı.

  Cevaplamak için giriş yapın
 2. sanat haberleri avatarı sanat haberleri diyor ki:

  Kadın Gözüyle Hayattan Kareler’12 Fotoğraf Yarışması Sonuçladı
  Hayata Dair ‘Bakış’ıyla Emel Taranoğlu Birinci Oldu

  Anadolu Hayat Emeklilik tarafından düzenlenen ‘Kadın Gözüyle Hayattan Kareler Fotoğraf Yarışması’nın altıncısı sonuçlandı. Bu sene de ‘Hayata Dair’ teması ile fotoğraf sanatına ilgi duyan kadın fotoğrafçıları buluşturan yarışmada, Sakarya’dan katılan Emel Taranoğlu ‘Bakış’ adlı fotoğrafıyla birinciliğe layık görüldü. İstanbul’dan Hülya Kurt ‘Sıcak Simit’ adlı fotoğrafıyla ikinci olurken yine İstanbul’dan Eda Kum ‘Bekleyiş’ adlı fotoğrafıyla üçüncü oldu. Kadın Gözüyle Hayattan Kareler Fotoğraf Yarışması’na bu sene 1.207 yarışmacı 5 bin 527 fotoğrafla katıldı.
  Anadolu Hayat Emeklilik’in 6 yıldır düzenlediği Kadın Gözüyle Hayattan Kareler Fotoğraf Yarışması sonuçlandı. Fotoğraf sanatına ilgi duyan 18 yaş üzeri tüm amatör ve profesyonel kadın fotoğrafçının katılımına açık olan ve bu yıl da ‘Hayata Dair’ temasıyla düzenlenen Kadın Gözüyle Hayattan Kareler Fotoğraf Yarışması, Türk kadınının sosyal, kültürel ve toplumsal gelişimine katkıda bulunmayı hedefliyor ve kadınlara kendilerini ve hayata bakışlarını özgürce ifade edebilecekleri bir platform sunuyor.
  İlk kez düzenlendiği 2007 yılından bu yana 6 bine yakın kadının, 20 bini aşkın fotoğrafla katıldığı ‘Kadın Gözüyle Hayattan Kareler Fotoğraf Yarışması’ kısa zamanda Türkiye’nin en çok ilgi gören fotoğraf yarışmalarından biri haline geldi. Kadınların kendi objektiflerinden hayatın farklı renklerini, farklı yönlerini fotoğraf kareleriyle yansıtmalarına fırsat tanımayı hedefleyen Kadın Gözüyle Hayattan Kareler Fotoğraf Yarışması, her geçen yıl etki alanını genişletiyor.
  Bu sene 1.207 yarışmacının 5 bin 527 fotoğrafla katıldığı yarışmada Emel Taranoğlu ‘Bakış’ adlı fotoğrafıyla birinciliğe layık görülürken, Hülya Kurt ‘Sıcak Simit’ adlı fotoğrafıyla ikinci, Eda Kum ise ‘Bekleyiş’ adlı fotoğrafıyla üçüncü oldu.
  Anadolu Hayat Emeklilik’in Türkiye Fotoğraf Sanatı Federasyonu (TFSF) danışmanlığında yürüttüğü yarışmanın bu yılki jüri üyeleri arasında; Arel Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Dekanı Prof. Güler Ertan, Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Fotoğraf Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Nihal Kafalı, fotoğraf sanatçısı Çerkes Karadağ, fotoğraf sanatçısı Ali Balkı ve Anadolu Hayat Emeklilik İletişim Müşaviri Nihan Güney yer aldı.
  Yarışmanın birincisi 5.000 TL, ikincisi 3.000 TL, üçüncüsü ise 1.000 TL ile ödüllendirildi. Ayrıca sergilenmeye değer bulunan her esere de 200 TL telif ödenecek. Yarışmada dereceye giren ve sergilenmeye değer bulunan eserler 10 Mayıs itibariyle İstanbul Tepe Nautilus alışveriş merkezinde fotoğrafseverlerle buluşacak.

  Cevaplamak için giriş yapın

Yorum yapın

Yorum yapmak için buradan giriş yapmalısınız.