İsimsiz (Oyun, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları)

isimsizİsimsiz, yılbaşı gecesi kutlama için bir araya gelmiş bir ailenin başından geçen geceyi, insanların birbirini olduğu gibi kabul etmemesi üzerinden anlatıyor. Bu bakış acısıyla evin ahırında yaşayan hayvanlar tarafından da insanların bu durumu eleştiriliyor.

Dramaturgluğunu Dilek Tekintaş’ın, sahne ve kostüm tasarımını Nihal Kaplangı’nın, ışık tasarımını Mahmut Özdemir’in, efekt tasarımını Çağrı Han Ordu, makyaj tasarımını Elif Girgin’in yaptığı oyunda; Berrin Akdeniz Zoga, Caner Çandarlı, Mert Aykul, Ceren Hacımuratoğlu, Defne Gürmen Üstün, Pınar Aygün, Zeynep Göktay Dilbaz, Selin İşcan, Musa Arslan, Emre Karaoğlu, rol alıyor.

3 Yorum

 1. ecterine narissa avatarı ecterine narissa diyor ki:

  oldukça zorlama bir metin dramaturgi açısından kopuk ve zayıf kurgulanmış,Orwell’in ” hayvan çiftliği”nden mi etkilenmiş yazar anlamadım, reji ise biraz çocuk oyunu tarzına yaklaşmış.aslında oyuncuların çabası sizi biraz oyalıyor ama onlarda aslında ne yaptıklarından pek emin değiller gibi.sanat da biraz estetik ve yetenek önemli olmalı her önümüze konana emek var diye bakmak sanata zarar verir ve toplam kaliteyi düşürür.

  Cevaplamak için giriş yapın
 2. nina avatarı nina diyor ki:

  Uzun süredir Şehir Tiyatroları seyircisi olarak bu yorumu okumasam yorum yapmazdım. Ama oyuna yapılan büyük bir haksızlık var bence. Bu yorumu yapan arkadaşla ya aynı oyunu izlemedik ya da ben rüya görmüş olmalıyım. Çünkü Şehir Tiyatrolarında farklı ve yeni bir bakış açısıyla bu kadar keyifli bir iş izlediğim için mutluyum . Yapılan bu yorumu verilmiş olan emeğe büyük bir saygısızlık olarak görüyorum.

  Cevaplamak için giriş yapın
 3. sarine areknaz avatarı sarine areknaz diyor ki:

  doğrusu ibşt bu oyunu repertuarına almakla ne düşündü bilemiyorum.yılbaşı gecesi,hayvanlar,insanların anlaşılmazlığı,oyun ne anlattı anlamadık,bu kadar basit ve sıradan metinlerle seyirci karşısına çıkma ayvazlığı biraz fazla oluyor.oyunculuklar ise berbat.çocuk oyunu bile olamıyacak oyuna bir de para verip gittik, ayıp yahu…ibşt oyunu bu mu sizi boşuna kapatmaya çalışmıyorlar,açık halinize bir bakın

  Cevaplamak için giriş yapın

Yorum yapın

Yorum yapmak için buradan giriş yapmalısınız.