Fadime Baltacıoğlu 47. sanat yılı resim sergisi Ankara’da…

“47. Sanat Yılı” sergisinin ikincisini T.C. Başbakanlık Basın-Yayın ve Enformasyon Genel Müdürlüğü Sanat Galerisinde gerçekleştirecek olan Fadime Baltacıoğlu Ankaralı sanatseverlerle buluşuyor.

Ressam Fadime Baltacıoğlu, ilk derslerini Sanayi-i Nefise Mektebi’nde dersler veren babası Ord. Prof. İsmail Hakkı Baltacıoğlu’ndan aldı. Eğitimini burslu olarak Avrupa’da sürdürmek yerine Türkiye’de kalmayı tercih eden Baltacıoğlu, Güzel Sanatlar Akademisi’nde özel öğrenci olarak Hikmet Onat, Celal Esat Arseven, Zeki Faik İzer, Mahmut Cuda gibi önemli hocalardan dersler alarak eğitimini tamamladı.

İlk kişisel sergisini 1963 yılında açan Baltacıoğlu, bugüne kadar yurt içi ve yurtdışında 24 kişisel sergi açtı. On yıl aradan sonra 25. sergisini T.C. Başbakanlık Basın-Yayın ve Enformasyon Genel Müdürlüğü Sanat Galerisinde gerçekleştirecek olan Baltacıoğlu’nun olağanüstü eserleri 30 Haziran’a kadar Sanat Galerimizde görülebilecek.

Desen, sulu boya ve yağlı boya resim çalışmalarını Ankara’daki atölyesinde sürdürmekte olan Baltacıoğlu, “Resimde estetik ve teknik olarak bağımsız çalışıyorum. Güzelin soyut ve somut birlikteliğinden doğduğuna inanıyorum. İç dünyamın ve doğanın sırlarını özgün teknikle tuvalime aktarıyorum” şeklindeki sözleriyle kendisini tanımlıyor.

01-30 Haziran 2010

Adres :
T.C. Başbakanlık Basın-Yayın ve Enformasyon
Genel Müdürlüğü Sanat Galerisi
Ceyhun Atıf Kansu Cad. 122
Balgat – ANKARA
İletişim: 0312/5836000
GALERİMİZ PAZAR VE RESMİ TATİL GÜNLERİ HARİÇ HER GÜN 10.00-18.00 SAATLERİ ARASINDA AÇIKTIR.

Yorum yapın

Yorum yapmak için buradan giriş yapmalısınız.