Boğaziçi Üniversitesi Müzik Kulübü Taşoda Konserleri

palet_muzik_konseriBoğaziçi Üniversitesi Müzik Kulübü’ne (BÜMK) ait odalardan biri olan Taşoda, kulüp bünyesindeki müzik gruplarının çalışmalarını gerçekleştirdikleri prova stüdyosudur. Taşoda bu çalışmalara yönelik olarak dizayn edilmiş olup içinde grup çalışmaları için gerekli olan ses sistemini, gerekli ses yalıtımını ve bazı enstrümanları barındırmaktadır. Taşoda’da her dönem ortalama 40 grup duzenli olarak prova yapmaktadır. Her dönem başında yapılan toplantılara katılıp dağıtılan formları doldurarak yerleştirme sonuçlarına göre Taşoda’da haftada 2 saat çalışma hakkına sahip olunabilir.

Taşoda’da çalışan müzik gruplarının performanslarını sergileyebilmeleri amacıyla her okul dönemi sonunda BÜMK tarafından Taşoda Konserleri düzenlenir. Aralık ayında yapılan konserler okula ait kapalı salonlarda gerçekleştirilir ve genellikle 2 akşam sürer. Mayıs ayında  3 gün Boğaziçi Üniversitesi Taşoda Festivali kapsamında gerçekleştirilen konserler ise Türkiye’nin tartışmasız en güzel kampüslerinden biri olan Boğaziçi Üniversitesi Güney Kampüs meydanındadır. Ücretsiz olan ve gündüz saatlerinden gece yarısına kadar kesintisiz performans sunulan konserlere gerek Boğaziçi Üniversitesi gerekse diğer üniversitelerin öğrencileri yoğun ilgi gösterirler.

Boğaziçi Üniversitesi Müzik Kulübü etkinliği için ayrıntılı bilgi: http://www.bumk.boun.edu.tr/2013/tasodakonserleri.asp

 

Yorum yapın

Yorum yapmak için buradan giriş yapmalısınız.