Caz’ın kadın yorumcuları sahne alıyor

The-Ladies

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı Kültür Müdürlüğü bünyesinde çalışmalarını sürdüren Cemal Reşit Rey Konser Salonu, İstanbullulara müzikal açıdan farklı lezzetler sunmaya devam ediyor.

“The Ladies”, Caz’ın kadın yorumcuları ile İstanbullu müzikseverleri İBB Cemal Reşit Rey Konser Salonu’nda buluşturuyor. “The Ladies”, caz müziğine getirdikleri kendilerine özgü yorum ve tavırlarıyla İstanbullu caz tutkunlarına muhteşem bir performans vaat ediyor.

“The Ladies”  yenilikçi ve özgün tarzıyla tanınan piyanist Lynee  Arriale, güçlü sesi ve kendine özgü yorumuyla KJ Denhert ve  genç kuşağın en iyileri arasında gösterilen saksafon sanatçısı, caz vokali Grace Kelly’ nin bir araya gelerek özel olarak oluşturdukları bir proje olarak hayata geçiriliyor.

Eşsiz virtüözitesi ile kalplere dokunan Amerikalı Caz Piyanisti Lynne Arriale, kendine has yorumu ile Uluslararası “Great American Jazz Piano” yarışmasında ödüle layık görülerek, bugüne kadar 13 albüme imza attı.

Yorumcu, saksafon sanatçısı, besteci ve aranjör olan Grace Kelly , “DownBeat Dergisi” tarafından ‘yükselen genç sanatçı’ seçildi.Carnegie Hall, Kennedy Center, Detroit  Jazz Festival, Montreal Jazz Festival, Toronto  Jazz Festival, 50. Grammy Ödül Töreni gibi önemli sahnelerde performanslar gösteren Kelly’nin aynı zamanda sekiz albümü de bulunuyor.

Amerikalı ünlü caz şarkıcısı, gitarist ve şarkı yazarı olan KJ Denhert, güçlü sesi ve eşsiz müzikal duruşuyla ile müziğinden ödün vermeyerek birbirinden seçkin performansıyla farklı kitlelere ulaşıyor. Sanatçı, 2006’ da “Private Angel” ile Kerrville New Folk Song Contest ve 2005’ te “Little Mary” ile Montain Stage New Song Contest ödüllerine layık görüldü. Sanatçı, 4 kez Independent Music Award ödülünü de kazandı.

Yorum yapın

Yorum yapmak için buradan giriş yapmalısınız.