Tülin Demir farklı tarzıyla doğayı kristalize ediyor

imageHandler-tileDoğayı, denizleri, ormanları, dağları, hayvanları, çiçekleri, böcekleri, kırları çok seven bu izlenimlerini de kendine özgü naif bir tavırla tablolarına yansıtan Tülin Demir’in son sergisi,Eskişehir Devlet Güzel Sanatlar Galerisi’ndeydi.

Samsun Eğitim Enstitüsü Resim-İş Bölümü 1977 mezunu Demir, 1986’da Gazi Üniversitesi Eğitim Fakültesi Resim-İş Bölümünde de lisansını tamamladı. Mesleği olan resim öğretmenliğini çok severek yapan sanatçı,çocukları ve onların etkileşimden uzak olarak ürettikleri resimleri çok beğendiğini,bu konuda onları yüreklendirerek desteklediğini söylüyor. 2 haftalık Köprülü Kanyon Çalıştayı’na katıldı

“Ben doğa esiriyim” diyen ve halen TED Ankara Koleji’nde resim öğretmeni olarak görev yapan Demir, Kültür Bakanlığı eski Basın Müşaviri ve yazar Halim Utlu yönetimindeki,16 kişilik sanatçı gurubu ile Alanya Köprülü Kanyon Çalıştayı’na (2008) katılarak, çok farklı canlı performanslar sergiledi.

15 gün tüm Toros Dağları’nı gezerek başarılı çalışmalar yapan sanatçı,bu çalıştaydan sonra resim anlayışında değişikliklere yönelerek, özellikle doğa ve diğer çalışmalarında reform yaptı.

Kitap resimleri de yapan Demir,15 kişisel sergi açtı,Çorum Ressamlar Buluşması Çalıştay ve Sergisi ile (2010) Eskişehir Tepebaşı Belediyesi Çalıştayı’na da (2013) katıldı.

Yorum yapın

Yorum yapmak için buradan giriş yapmalısınız.