Yenilik Sensin Moda Tasarım Yarışması 2013

Moda perakende sektörünün lideri LC Waikiki’nin Güzel Sanatlar Fakültesi öğrencileri ve yeni mezunları için düzenlediği “Yenilik Sensin Moda Tasarım Yarışması”na son katılım için geri sayım başladı.

LC Waikiki’nin belirlediği ürün kategorileri arasından seçilen ürün üzerinde yeni bir “detay” tasarlayacak yarışmacılar için son başvuru tarihi 16 Ağustos 2013.

Genç, dinamik ve yeniliklerin takipçisi olan LC Waikiki’nin düzenlediği “Yenilik Sensin” moda tasarım yarışması sayesinde 30 yaşını aşmamış olan Güzel Sanatlar Fakültesi öğrencilerine ve mezunlarına hayal gücünün kapıları aralanıyor.

Aralarında Moda Tasarımcısı ve Yarışma Koordinatörü Özgür Masur, Stil Danışmanı Deniz Marşan, Moda Tasarımcısı Elif Cığızoğlu, LC Waikiki Moda Danışmanı ve Yarışma Koordinatörü Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Tekstil Tasarım Bölümü Öğretim Üyesi Dr.Yeşim Bağrışen gibi moda dünyasına yön veren isimlerin bulunduğu özel jüri tarafından oylanacak tasarımlar sonucunda finale kalan 10 tasarım, LC Waikiki tarafından üretilecek ve özel bir ödül töreniyle sergilenecek.

Birinciye10.000 TL

Kazanan 3 tasarımın açıklanacağı ödül töreninde, kazanan tasarımların sahipleri para ile ödüllendirilecek. Birincinin10.000 TL ile ödüllendirileceği yarışmada ikinci olan tasarımın sahibi 7.500 TL ve üçüncü olan tasarımın sahibi 5.000 TL, sosyal medya birincisi ise Ipad Mini kazanacak.

Güzel Sanatlar Fakültesi öğrencilerinin ve mezunlarının 16 Ağustos 2013 tarihine kadar www.yeniliksensin.comadresinden başvurabileceği “Detayda Moda” temalı “Yenilik Sensin Moda Tasarım Yarışması”nda jüri seçimini yaparken; tasarımların yenilik yaratma ve özgünlük düzeyi, uygulanabilirliği ve giyilebilirliği, malzeme seçiminin detayla ilişkilendirilmesindeki yenilik, detayın tasarımla uyumu gibi kriterleri göz önünde bulunduracak.

Katılım şartlarıyla ilgili ayrıntılı bilgiler, www.yeniliksensin.comadresi üzerinden detaylı olarak öğrenilebiliyor.

 

Yorum yapın

Yorum yapmak için buradan giriş yapmalısınız.