Mimar Sinan Yaşamı ve Yapıtları Anı Objesi Yarışması 2014

mimar-sinan-eserleri-yarismasiMimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi, Mimar Sinan Araştırma ve Uygulama Merkezi, MSGSÜ Mimarlık Fakültesi İç Mimarlık Bölümü ve Allevents işbirliğiyle düzenlenen “Mimar Sinan Yaşamı ve Yapıtları Anı Objesi Yarışması” başladı!

Türk mimarlık ve sanat tarihinde çok önemli bir yere sahip olan Mimar Sinan’ın ve eserlerinin uluslararası tanınırlığını arttırmak, dünya mimarlık ve sanat tarihindeki önemini vurgulamak ve Mimar Sinan dehasını gelecek kuşaklara aktarma misyonuyla 2015 yılında Tophane-i Amire’de düzenlenecek olan “Mimar Sinan ve Yaratıcı Dehanın Şaheserleri Sergisi” kapsamında düzenlenen bu yarışmaya katılmak için son tarih 10 Mart 2014. Bilgi ve katılım için www.mimarsinanyarisma.com adresini ziyaret edebilirsiniz.

Yarışma, Mimar Sinan ve yapıtlarının doğru aktarımını sağlayacak anı objeleri tasarlanmasını hedefliyor ve katılanlardan Mimar Sinan’ın yaşamı ve yapıtlarını yorumlayarak anı nesnesi olacak özgün tasarımlar geliştirmeleri bekleniyor. Yarışma, çağdaş ve geleneksel tüm sanat ve tasarım dallarına açık. BKG, alldesign, Bun Design ve otimsan.com’un destekleriyle gerçekleştirilen yarışmaya, T.C. ve KKTC’de bulunan üniversitelerin ilgili bölümlerinin lisans ve lisansüstü öğrencileri katılabiliyor.

Aralarında Mimar Sinan Üniversitesi mimarlık, iç mimarlık, resim, grafik, fotoğraf, heykel, seramik, tekstil, geleneksel sanatlar ve endüstri ürünleri tasarımı profesörlerinin ve tasarım şirketi sahiplerinin yer aldığı seçkin jüri üyeleri tarafından değerlendirilecek olan projelerin kazananları ise 18 Mart 2014 tarihinde açıklanacak.

Dereceye giren yapıtlar BKG’ye bağlı 55 müze mağazasında satılacak

Ödül alan ve sergilemeye değer görülen yapıtlar 9-23 Nisan 2014 tarihleri arasında Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Mimarlık Fakültesi Mimar Sinan Holü’nde sergilenecek ve bu yapıtların yer aldığı bir katalog hazırlanacak. Ödül töreni ise 9 Nisan 2014 tarihinde MSGSÜ Mimar Sinan Holü’nde gerçekleştirilecek. Yarışmanın birincilik ödülü 7000TL, ikincilik ödülü 5.000TL, üçüncülük ödülü 3.000TL, verilecek 5 mansiyon ödülü ise 1000’er TL. Ayrıca yarışmada derece alan yapıtların üretimi gerçekleştirilerek BKG ‘ye bağlı 55 müze mağazasında satışı sağlanacak.

Daha önce başka bir yerde sergilenmemiş, üretilmemiş ve ödül almamış olan yapıtların katılacağı yarışmada tasarımı açık şekilde ifade edecek çizimler ile ölçeği belirtilmiş olan maket/model/prototip gibi sunumlar kabul ediliyor.

Projelerin Teslim Adresi : Barbaros Bulvarı No:143/1 PK:34330 Balmumcu – Gayrettepe / İstanbul

Tel: 0212 213 9880 (pbx)

Yorum yapın

Yorum yapmak için buradan giriş yapmalısınız.