Selam (Film, 2013)

selam_film_2013Yapımcı: Eyüp Sabri Koç- Neyir Film
Konsept Danışmanı: Haluk Örgün
Yönetmen: Levent Demirkale
Oyuncular: Yunus Emre Yıldırımer, Burçin Abdullah, Hasan Nihat Sütçü, Emre Karakoç, Fatma Karanfil, Mustafa Muhammed Zaim, Brahim N’diaye
Senarist: Necati Şahin
Sanat Yönetmeni: Levent Kulaç
Müzik: Yücel Arzen

Dünyanın farklı ülkelerindeki Türk kolejlerinde görev yapan öğretmenlerin öyküsünün anlatıldığı  ilk sinema filmi olan “SELAM” filmi 29 Mart 2013’te beyazperdede izleyicisiyle buluşuyor.

Filmin Konusu:

Harun, Zehra ve Adem öğretmen idealleri uğrana sevdiklerinden, ailelerinden, evlerinden, yurtlarından ayrılarak 3 farklı kıtaya doğru yola çıkıyor.  Adem, hamile karısını  geride bırakarak binlerce kilometre uzaklıktaki Bosna Hersek’e sıcacık bir selam ve dostluk götürmenin peşine düşüyor. Zehra, Harun’un hasretini yüreğine gömüyor. Tek amacı ise açlığın ve susuzluğun pençesinde olan Afganistan’a ulaşarak savaşın gölgesindeki çocuklara yardım eli uzatabilmek. Hizmet aşkıyla yanıp tutuşan Harun ise geçmişini düşünmeden eski bir sömürge devleti olan Senegal’deki karanlığa ışık olmaya gidiyor.

Dünya’nın en çilekeş ülkelerine barışı, dostluğu, kardeşliği, yardımı götüren bu isimsiz kahramanlar kendi hayatlarını hiçe saydı ve eğitim fedakarlığını  her şeyin üstünde gördüler. Onların hikayesi zaman zaman birbiriyle kesişirken çoğu zaman binlerce kilometreyle birbirinden ayrılıyor.  Onlar gittikleri her ülkede solmayan birer hatıra oldular.

Yorum yapın

Yorum yapmak için buradan giriş yapmalısınız.