Sanatın sınırlarında bulutlara yolculuk

Sequence 01-tileRessam Şeyda Cesur’un “İstanbul Zaman” eseri limitleri zorlayan boyutlarıyla Tav İstanbul Atatürk Havalimanında her gün binlerce yolcuyu şaşırtmaya devam ediyor.  Bir resmin olabilecek en büyük boyutlarının sınırlarını arayan Cesur üç yılda tamamladığı tek parçadan oluşan 120 metreye 2 metre 20 santim boyutlarındaki dev eserle daha önceden yapılmamışı gerçekleştirdi.

Marmara Güzel Sanatlar Fakültesi Resim Bölümü mezunu olan “Sanat benim için bir arkadaş, bir eş gibi, her zaman kendimi ifade edebildiğim tek alan oldu.”diyen Şeyda Cesur İstanbul ve zaman temalarını ele alan dev eserinin henüz başlangıç olduğunu söylüyor.

Limitleri zorlayan boyutlardaki tasarımlarıyla dikkat çeken Cesur, Merkur Galeri’deki sergilenen eserleri ile de sanatseverlerin yoğun ilgisiyle karşılanıyor.

Tav İstanbul Atatürk Havalimanında sergilenen adı: İstanbul soyadı: Zaman olan ‘İstanbul Zaman’ adlı dev eserinden sonra Şeyda Cesur yeni limitsiz işlere imza atmanın heyecanı içinde olduğunu belirtiyor.

Detaylı Bilgi için

Deniz Ertem

Effect Halkla İlişkiler

TEL: 0212 474 00 04/GSM: 0532 280 77 40

 

Yorum Yapın

Yorum yapmak için buradan giriş yapmalısınız.