S.S.S.

1. Sanat Ansiklopedisi’ne girmek için ne yapmam gerekiyor?

Sanat Ansiklopedisi; sadece sanat adına üretimde bulunan kurum ve sanatçıları kapsama alanına alır. Eğer bu kapsama alanı içinde olduğunuzu düşünüyorsanız, kurumsal veya sanatçı kişiliğinizle ilgili bilgileri (word)  adresine, bir fotoğrafla (jpeg) birlikte göndermeniz yeterlidir.

2. Göndermiş olduğumuz sanat etkinliği Sanatkop’da neden yayınlanmadı?

Sanatkop tüm sanat etkinliklerini yayınlamaz. Yayın Kurulu hangi sanat ürününün ne şekilde yayınlanacağını belirler.

3. “Bana ait” bir sanat etkinliğini kendim yayınlayabilir miyim?

Kişi ve Kurum kendi alanıyla ilgili yere yorum yazma hakkına sahiptir. Bu bilgilerin yayınlanması için Sanatkop’a mail atmasına gerek yoktur. Eğer sanatçı veya kurumsanız ve ansiklopedik bilginizini bulamıyorsanız adresine ansikpoledik bilginizi ve bir resminizi göndermeniz yeterli olacaktır.

4. Kurumumuzun aylık sanat etkinlikleri nasıl yayınlanır?

Word formatında hazırlayıp adresine göndermeniz veya sizin için ayrılan ilgili sayfaya yorum olarak eklemeniz yeterlidir.

5. Sanat haberi gönderdim ama yayınlanmadı?

Sanatkop Yayın Kurulu hangi haberin Sanat Haberi olarak yayınlanması gerektiğine karar verir. Bunun haricindeki göndermiş olduğunuz sanat haberleri “manşet”ten yayınlanmamışsa ansiklopedik bilgi olarak ilgili kurumun veya sanatçının datasının içine yorum olarak eklenir.

6. Yorum yapabilir miyiz?

Sanatkop’da yorum herkese açıktır. İster yorumunuzu ilgili maddeye etkinlik ekleyerek, ister görüşlerinizi yayınlatarak katkıda bulunabilirsiniz. Denetimden geçtikten hemen sonra yayına girecektir yorumunuz.

7. Yazar olmak istiyorum, kriterleri nelerdir?

Yazar olmak için buradaki kriterlere, yazınızı yayınlamak için buradaki kriterlere sahip olmak gerekir. Bununla ilgili kafanıza takılan bir soru olursa adresine mail atmanız yeterlidir.

8. Yayınlamış olduğum kitabım ile ilgili bilgilendirmenin sanatkop’da yayınlanabilme koşulu var mıdır?

Sanatkop’da kitaplar ile ilgili bilgilendirme şu şekilde yapılmaktadır. Sanatçının biyografisi ansiklopedimize eklenir, daha sonra sanatsal yapmış olduğu tüm etkinlikler bu biyoğrafinin içine güncellenerek ya da yorum olarak eklenir. Bunun için biyografinizi ve bir resmini sanatkop.com’a göndermeniz yeterlidir.

9. Yarışmaların Sanatkop’da yayınlanabilmesi için bir kriter var mı?

Sanat yarışması olması yeterlidir. İlgili yarışmayla ilgili tüm bilgileri adresine word formatında ve 1 fotoğrafla (jpeg) gönderilmesi yeterlidir.

10. Çocuk Oyunum var, nasıl yayınlayabilirim?

İlgili çocuk oyununuzu adresine word formatında gönderilmesi yeterlidir. Oyun haricinde, sanatseverlerin kişisel bilgilerinizi de öğrenmesini istiyorsanız biyografinizi ve 1 adet fotoğrafınızı adresine göndermeniz gerekmektedir.

11. E-Kitap’ım var, nasıl yayınlayabilirim?

’a bilgilendirme maili atmanız yeterlidir. Sizinle irtibata geçilecektir.

12. Sanatkop’da reklam yayınlanabilmesi için ne yapmam gerekiyor?

adresine mail atmanız yeterli.