Hükümet Kadın 2: Kadro aynı, kahkaha duble

hukumet_kadin_2_filmiDemet Akbağ’ı, Güneydoğu’nun ilk kadın belediye başkanının hayatından esinlenerek Sermiyan Midyat’ın yazdığı ve yönettiği “Xate” karakteri ile beyazperdeye taşıyan filmin ikincisi 8 Kasım’da vizyona giriyor!

İlk filmde eşinin vefatıyla kendini belediye başkanı olarak bulan Xate, devam filminde de Faruk ile beklemediği bir mücadeleye girişiyor.

Demet Akbağ ve Sermiyan Midyat’ın başrollerini paylaştığı filmde, Mahir İpek, Gülhan Tekin, Burcu Gönder, Ayberk Atilla ve konuk oyuncu olarak katılan Ercan Kesal bu kez ilk filmden 7 yıl geriye gidiyor.

Hükümet Kadın 2, ilk filmde olduğu gibi yine Mardin’in Midyat ilçesinde çekildi. 5 hafta süren çekimler boyunca ekip kamera arkasında da cok eğlenceli görüntüler kaydetti. Neredeyse tüm oyuncular çekimler boyunca Midyat’ta kalırken, yine yüzlerce Midyatlı da hem kamera önünde hem de kamera arkasında görev aldı.

Demet Akbağ, çok sevdiği Xate karakteriyle aynı yıl içinde, yeniden buluşmuş olmaktan çok mutlu olduğunu belirttiyor.

Filmin yönetmeni Sermiyan Midyat da, hayatındaki en neşeli set olduğunu belirtiyor ve “Güle güle çektik, güle güle izleyin.” Diyor.

Filmin Konusu:

Hükümet Kadın filminden 7 yıl önce. Yıl 1949. Mevsim Bahar. Yasaklı yıllar. Kitaplar gazeteler, kelimeler hüküm giymiş; hürriyet dedikleri hep vaat, hep vaat. Tek umut, açılan sandık sayısı ve geçerli oy sayıları!

Güneydoğu’nun ilk kadın belediye başkanı Xate, henüz kendisini bekleyen bu başkanlık görevinden habersiz, Midyat Belediye Başkanı Aziz Veysel’in eşi olarak yaşıyor.

Kasabanın iflah olmaz başkan adayı Faruk hala gözde bekar olarak hayatına devam ediyor. Belediye başkanı olmak için kendine kendine gelin güvey olan Faruk, film boyunca güvey olmak konusunda da epey yol kat ediyor!

Xate, bir sabah Aziz Veysel’i başkanlık görevine uğurlarken kötü bir sürprizle karşılaşır. Bu sürpriz, Xate ile Faruk’u yeniden karşı karşıya getirecektir. Üstelik ağzından yalan çıkamayan Xate ile yeri gelince kendine bile yalan söyleyebilen Faruk meydanlarda, seçim vaaderi ile yarışacaktır!

Kasabanın gündemine bomba gibi düşen  “erken seçim” ile herşey karışır, kahkaha zirve yapar! “Gayri safi milli komedi Hükümet Kadın 2”nin hedefi, kişi başına ortalama 105 dakika kahkaha!

Yorum Yapın

Yorum yapmak için buradan giriş yapmalısınız.