Cem Adrian

Cem Adrian 30.11.1980 tarihinde Edirne’de doğdu. Yugoslav kökenli bir ailenin 2. çocuğu olan Cem Adrian, müzik çalışmalarına ortaokul yıllarında başladı ve ilk kayıtlarını yine o tarihlerde yaptı. 18 yaşında başladığı radyoculuk hayatına 6 yıl devam eden Adrian; bu süre içinde tiyatro ve fotoğrafçılık eğitimi aldı ve çalıştığı radyonun kayıt stüdyosunda kendine ait yaklaşık 250 şarkı kaydetti. 2003 yılında İstanbul’da kurdukları Mystica isimli etnik müzik grubunda solist ve dansçı olarak çeşitli mekanlarda sahne aldı.

Cem Adrian, 2004 sonbaharında ise Fazıl Say’ın davetiyle Bilkent Üniversitesi Sahne Sanatları Fakültesi’nde özel öğrenci statüsünde eğitime başladı. Ardından, 2005 yılı Şubat ayında; 1997-2003 yılı arasında Edirne’de kaydettiği amatör demoların ve 2004 yılının Ekim ayında Fazıl Say’la verdiği ilk akademik konserinden kayıtların bir derlemesi olan “Ben Bu Şarkıyı Sana Yazdım” isimli ilk albümünü yayınladı. Demo albüm niteliğindeki bu çalışma, müzik sektöründe 16.000′lik bir satış başarısı göstererek, alternatif müzik kategorisinde olmasına rağmen pop müzik listelerinde üst sıralarda yer aldı.

2005 yılında Babylon konserler dizisi başta olmak üzere Türkiye’de verdiği konserlerini; 2005 yılı Eylül ayında Hamburg müzik sezonunun açılışında Fazıl Say ile, Bremen Jazz Festivali’nde ise Burhan Öcal ve Fazıl Say’la sürdürdü.

Ünlü müzisyen Fazıl Say, Cem Adrian’ı şu sözlerle anlatıyor: “Anlatması zor! En peslerden koloratur ötesi en tizlere yayılan, dile kolay, 4.5 oktavlık bir sese sahip. Sahip, evet! İç-sesi olarak da sahip: duygusuyla, hakimiyeti ve güzelliğiyle… Bütün bu renk ve ahenk paletine yön veren “Cem-erkek-sesi,” “Cem-kadın-sesi,” “Cem-çocuk-sesi,” sesleri, ses renkleri ve iç-sesleri… “Hassas” diyor doktorlar; ses telleri normal insanın 3 katı uzunluğunda…”

2006 yılı Ocak ayında kayıtlarına başlanan, prodüktörlüğünü kendisinin üstlendiği ikinci albümü “Aşk Bu Gece Şehri Terk Etti”; Aralık 2006’da piyasa çıktı. Denizhan, Umay Umay ve Suicide, Cem Adrian’la yaptıkları düetlerle albüme katkıda bulundular.

Cem Adrian, 2006 yılı sonunda Balans albüm performansı ve Hayal Kahvesi konserler dizisi başta olmak üzere tüm Türkiye’de verdiği konserlerini; Haziran 2007’de kayıtlarına başladığı üçüncü albüm projesine kadar devam ettirdi. Bu süre zarfında birçok konser vererek tüm dinleyenlerine ulaşmaya çalışan Adrian, aynı zamanda birçok canlı yayın ve programa katıldı.

Adrian’ın, sadece piyano kullanılarak hazırlanan ve bir serinin ilk albümü olan “Essentials / Seçkiler – Etnik” albümü 2008 yılı Haziran ayında piyasaya sunuldu.

2007 yılı Temmuz ayında çalışmalarına başlanan, Adrian’ın dördüncü profesyonel çalışması “Emir” albümü 2008 yılı Aralık ayı sonunda piyasaya çıktı. ‘Tanrının emri aşkı’nı anlatan “Emir”de; prodüktörlüğü, sanatçı kendisi üstlenirken, Hayko Cepkin ve Pamela düetlerle albüme konuk oldu.

Türkiye’nin her yerinde verdiği sayısız konsere geniş bir hayran kitlesi oluşturan Cem Adrian; Haziran 2010’da kayıtlarına başladığı ve Aralık 2010’da hayranlarına sunduğu beşinci albümü “Kayıp Çocuk Masalları”nı bir his performansı albümü olarak tanımlıyor. Adrian, prodüktörlüğünü kendi üstlendiği albümde Aylin Aslım ve Murat Yılmazyıldırım ile düet yapıyor.

13 Yorum

 1. sanat haberleri avatarı sanat haberleri diyor ki:

  Sonbaharda yeni albümü “Siyah Bir Veda Öpücüğü”nü yayınlamaya hazırlanan Cem Adrian; 28 Nisan 2012, Cumartesi akşamı Istanbul Live sahnesinde!
  Tarih: 28 Nisan 2012, Cumartesi
  Yer: İstanbul Live – Hüseyin Ağa Mah. Atıf Yılmaz Cad. (Ağa Cami Sokağı) No:17 Kat:3 Beyoğlu
  Saat: 21:00 (Kapı açılış)

  Cevaplamak için giriş yapın
 2. sanat haberleri avatarı sanat haberleri diyor ki:

  Farklı ve cesur müziği ile müzikseverlerin beğenisini toplayan Cem Adrian; 11 Ekim’de Sakarya AFA Kültür Merkezi’nde, 12 Ekim’de Düzce Üniversitesi Kültür Merkezi’nde, 13 Ekim’de Abant İzzet Baysal Üniversitesi Kültür Merkezi’nde, 14 Ekim’de Eskişehir Hayal Fabric’te, 16 Ekim’de Bilkent Üniversitesi’nde, 20 Ekim’de Ankara IF Performance Hall’da, 21 Ekim’de İzmir Noxx’ta, 23 Ekim’de Jolly Joker Antalya’da, 27 Ekim’de Konya Süleyman Demirel Kültür Merkezi’nde, 28 Ekim’de Mersin Kültür Merkezi’nde, 29 Ekim’de Adana Seyhan Kültür Merkezi’nde, 30 Ekim’de ise Hatay Meclis Kültür Sanat Merkezi’nde hayranlarıyla buluşacak.

  Cevaplamak için giriş yapın
 3. Aysel SARICA avatarı Aysel SARICA diyor ki:

  Samsun, Ordu, Giresun, Rize ve Trabzon’u kapsayan Karadeniz turnesini tamamlayan Cem Adrian; Karadeniz halkına ve tüm Türkiye’ye “Nükleere Hayır!” mesajı verdi. Turne boyunca “Karadeniz Nükleer İstemiyor!” yazılı Greenpeace tişörtünü üzerinde taşıyan Adrian; Karadenizli hayranlarına “Siz sahip çıkmazsanız kimse sahip çıkmaz, Karadeniz’e sahip çıkın!” dedi.

  Türkiye’nin birçok ilinde hayranlarıyla buluşan Cem Adrian, Karadeniz turnesinde nükleer enerji ve nükleer santrallere karşı duruşunu dile getirdi. Adrian, Karadenizli hayranlarına “Siz sahip çıkmazsanız kimse sahip çıkmaz, Karadeniz’e sahip çıkın! Davulun sesi uzaktan hoş gelir derler. Karadeniz’e yapılması planlanan nükleer tesisin de sesi Karadeniz’de olmayanlar için güzel gelebilir. Bu coğrafyada yaşamıyorsanız, Karadeniz insanının neden bu tesise karşı durduğunu anlayamazsınız. Anlamamanız, karşı durmamanız için bir bahane değil. Karadeniz insanı henüz Çernobil faciasını unutmamış çünkü. Hayat bu coğrafyada doğa ile iç içe yaşıyor, doğa burda ki insanlar için hayatlarının bir parçası. Doğa bu insanlar için bir hayat damarı ve bu damarları kesilirse öleceklerini çok iyi biliyorlar. Karadeniz isyanda! Karadeniz ayakta! Karadenizli doğasına, yaşamına, geleceğine sahip çıkıyor!” diyerek seslendi.

  Cevaplamak için giriş yapın
 4. Aysel SARICA avatarı Aysel SARICA diyor ki:

  Benzersiz sesi, güçlü şarkı sözleri ve etkileyici besteleriyle kendisine geniş bir hayran kitlesi yaratan Cem Adrian; Türkiye’nin dört bir yanında verdiği konserlerine Nisan ayında da devam ediyor!

  Her şehirde verdiği konserlerle sayısız hayranıyla buluşan Cem Adrian; 1 Nisan’da Kadıköy Kültür Merkezi’nde, 2 Nisan’da Bursa Resimli Bar’da, 5 Nisan’da Aspendos Kültür Merkezi’nde, 7 Nisan’da Samsun Axi Bar’da, 8 Nisan’da Ordu’da, 11 Nisan’da Rize İsmail Kahraman Kültür Merkezi’nde, 12 Nisan’da Trabzon Hamamizade Kültür Merkezi’nde, 15 Nisan’da ise İzmir Tarihi Havagazı Fabrikası’nda sahne alacak.

  Cevaplamak için giriş yapın
 5. Aysel SARICA avatarı Aysel SARICA diyor ki:

  Benzersiz sesi, güçlü şarkı sözleri ve etkileyici besteleriyle kendisine geniş bir hayran kitlesi yaratan Cem Adrian; 1 Nisan 2011, Cuma akşamı saat 20:30’da Kadıköy Halk Eğitim Merkezi’nde hayranlarıyla buluşacak!

  Cevaplamak için giriş yapın
 6. sanat haberleri avatarı sanat haberleri diyor ki:

  25 Mart 2011, Cuma akşamı saat 21:30’da Belçika’nın başkenti Brüksel’de Sazz’n Jazz Music Room’da sahne alacak.

  Cevaplamak için giriş yapın
 7. sanat haberleri avatarı sanat haberleri diyor ki:

  Cem Adrian; 1 Mart’ta İzmit Sabancı Kültür Merkezi’nde, 5 Mart’ta Kadıköy Balans Brau’da, 7 Mart’ta Denizli Pamukkale Üniversitesi’nde, 8 Mart’ta Muğla Üniversitesi’nde, 10 Mart’ta Aydın Kültür Merkezi’nde, 11 Mart’ta İzmir Noxx’ta, 13 Mart’ta Eskişehir Up & Down’da, 14 Mart’ta Bolu İzzet Baysal Üniversitesi’nde, 16 Mart’ta Ankara If Performance Hall’da, 18 Mart’ta ise Ghetto’da sahne alacak.

  Adrian’ın konserlerine ait biletler, Biletix’ten ve etkinlik girişinde kapıdan temin edilebilir.

  Cevaplamak için giriş yapın
 8. sanat haberleri avatarı sanat haberleri diyor ki:

  Geçtiğimiz Aralık ayında beşinci albümü “Kayıp Çocuk Masalları”nı müzikseverlerin beğenisine sunan Cem Adrian; Galatasaray Üniversitesi öğrencileri tarafından 2010 yılının “EN İyi Erkek Rock Şarkıcısı” seçildi. GSÜ İşletme Kulübü organizatörlüğünde bu yıl beşincisi düzenlenen “EN” Ödül Töreni; 8 Mart 2011, Salı günü saat 19:30’da GSÜ Yiğit Okur Kampüsü’nde gerçekleşecek.
  Alışılmışın dışında, cesur müziğiyle her yaştan geniş bir hayran kitlesi oluşturan Cem Adrian; Galatasaray Üniversitesi öğrencileri tarafından “EN İyi Erkek Rock Şarkıcısı” kategorisinde 2010 yılının en başarılısı seçildi.
  Beş yıldır düzenlenen “EN” Ödül Töreni; birçok farklı kategoride, öğrenciler tarafından seçilen isimleri yıl içindeki çalışmaları dolayısıyla ödüllendirirken, çok sayıda ünlüyü ağırlıyor. Cem Adrian’ın da ödül alacağı “EN” Ödül Töreni; 8 Mart 2011, Salı günü saat 19:30’da GSÜ Yiğit Okur Kampüsü’nde gerçekleşecek.

  Cevaplamak için giriş yapın
 9. sanat haberleri avatarı sanat haberleri diyor ki:

  Aralık ayında piyasaya çıkardığı beşinci albümü “Kayıp Çocuk Masalları” ile büyük yankı uyandıran Cem Adrian; Türkiye’nin dört bir yanında verdiği konserlerine ara vermeden devam ediyor! Adrian; 20 Şubat 2011, Pazar akşamı saat 21:30’da Adana Ora Kafe’de hayranlarıyla buluşacak!

  Cevaplamak için giriş yapın
 10. sanat haberleri avatarı sanat haberleri diyor ki:

  Farklı ve cesur müziği ile müzikseverlerin beğenisini toplayan Cem Adrian; 9 Şubat’ta Beyoğlu Hayal Kahvesi’nde, 15 Şubat’ta Muğla Mabolla’da, 18 Şubat’ta Kıbrıs Gazimagosa The Wall’da, 19 Şubat’ta Adana Ora Kafe’de, 25 Şubat’ta Bronx Pi Sahne’de, 26 Şubat’ta Çanakkale Mask Bar’da, 27 Şubat’ta ise Balıkesir Salih Tozan Kültür Merkezi’nde sahne alacak

  Cevaplamak için giriş yapın
 11. sanat haberleri avatarı sanat haberleri diyor ki:

  26 Ocak 2011, Çarşamba akşamı saat 22:00’de Ghetto’da

  Cevaplamak için giriş yapın
 12. sanat haberleri avatarı sanat haberleri diyor ki:

  Cem Adrian; Gazi Üniversitesi tarafından Kayseri Alkışla Ortaköy İlköğretim Okulu yararına düzenlenen konserde sahneye çıkacak!
  Konser; 7 Ocak 2011, Cuma akşamı saat 19:00’da Ankara Plaza Mydonose’da

  Cevaplamak için giriş yapın
 13. sanat haberleri avatarı sanat haberleri diyor ki:

  10 Ocak 2011, Pazartesi akşamı saat 20:30’da Kadıköy Halk Eğitim Merkezi’nde, 12 Ocak 2011, Çarşamba akşamı ise saat 22:30’da Beyoğlu Hayal Kahvesi’nde muhteşem şarkılarını hayranları için seslendirecek..

  Cevaplamak için giriş yapın

Yorum yapın

Yorum yapmak için buradan giriş yapmalısınız.