Egeart Genç Sanat Resim Yarışması 2013

Genç Sanat Yarışması ile Ege Üniversitesi tarafından düzenlenen 5. Uluslararası “EgeArt” Sanat Günleri kapsamında İzmir’in çağdaş sanat ortamına genç bakış açısı getirmek, görsel sanatlar alanında üretimde bulunan gençleri özendirmek ve genç sanatçıların güncel yapıtlarını sergilemelerine fırsat yaratmak amaçlanmaktadır.

5. Uluslararası “EgeArt” Sanat Günlerine tüm boyutları ile hazırlanırken “Kıyıda” ana teması ile sanatı kucaklıyor. Kavramlar belirli anlamları barındırırlar. Ancak aynı kavram sanatçılar tarafından içselleştirilerek eserlerde yorumlandıklarında taşıdıkları anlamlar çeşitlenir, çoğalır ve ucu alımlayanın duygu – zihin dünyası kadar açık görünüme kavuşur. Böyle bir dönüşümü Ege Üniversitesi “Yine, Yeni, Kıyıda…” teması çerçevesinde gerçekleştirmek istiyor, genç sanatçıları bu heyecana katılmaya davet ediyor.

Yarışma kırk yaşından gün almamış genç sanatçıların bireysel ya da grup olarak katılımına açık olacaktır. Katılımcılar görsel sanatlar alanı içerisinde değerlendirilebilecek her türlü teknik ve malzeme ile eser ya da projelerini hazırlamakta, yeni yaklaşımlar önermekte serbesttirler. Eserleri sergilenen katılımcılara eser görselleri ve ilgili metinlerden oluşan bir katalog ve katılım belgesi verilecektir

Ön eleme için başvurular, 30 Eylül 2013 tarihine kadar adresine e-mail yolu ile yapılacaktır. Yapılan başvuru e-maili; katılım formu ve dijital ortamda kısa kenarı 20cm’den ve çözünürlüğü 300dpi’dan küçük olmayacak şekilde kaydedilmiş eser/proje görsellerini kapsamalıdır.

Alanında uzman sanatçı ve sanatçı/akdemisyenden oluşan 14 kişilik jürinin değerlendirmesi sonucu üç esere 5000’er TL başarı ödülü verilecektir ve sergilenmesi uygun görülen eserler 06-15 Aralık 2013 tarihleri arasında “T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı İzmir Devlet Resim ve Heykel Müzesi İzmir Enternasyonal Fuar Alanı’nda sergilenecektir.

Yarışma hakkında daha detaylı bilgi ve katılım formu www.egeart.com.tr adresinde yer almaktadır.

İLETİŞİM BİLGİLERİ :

Adres : EÜ Atatürk Kültür Merkezi

Mithatpaşa Cd. No:92/A Konak/ İZMİR

E-mail:

Tel. : 0 232 489 04 59 – 0 232 489 67 80 / dahili 114 – 218

 

Yorum yapın

Yorum yapmak için buradan giriş yapmalısınız.