Kent-Mekan-Süreç

_MG_9120 k (2)-vertİş Sanat İzmir Galerisi  07 Haziran 2014 tarihine dek  Kent Mekan Süreç sergisine ev sahipliği yapıyor.

Birçok sanat dalında izi bulunan, sayısız sanat eserine konu olan İzmir’in resme olan etkisi, İş Sanat İzmir Galerisi’nde gerçekleştirilecek “Kent-Mekan-Süreç: İzmir’de Biçimlenen Resim Sanatına Dönemsel Bir Bakış” başlıklı sergi ile ortaya konulacak.

Türkiye İş Bankası Koleksiyonu, İzmir Devlet Resim Heykel Müzesi ve Galerisi Koleksiyonu ile Yaşar Eğitim ve Kültür Vakfı, Selçuk Yaşar Resim Müzesi Koleksiyonu’ndan derlenen 55 eserin yer aldığı sergi, öğretim üyesi ve sanat yazarı Prof. Mümtaz Sağlam’ın küratörlüğünde gerçekleşiyor. İzmir kentinin karakteristik unsurları ile şekillenen resim sanatını ve görsel birikimi gözler önüne sermeyi amaçlayan sergi ile ilgili bir de katalog hazırlandı.

Nazmi Çekli, Naci Kalmukoğlu, İbrahim Safi, Celal Uzel, Abidin Elderoğlu, Kadri Atamal, Nurettin Ergüven, Vedat Mavitan, Fahir Aksoy, Fatma Eye, Turgut Pura, Şeref Bigalı, Cavit Atmaca, Güven Zeyrek, Kadir Ata, Fevzi Saydam, Bekir Sami Çimen, Fahri Sümer, Bilal Erdoğan, Adem Genç, Halil Akdeniz, Nadide Akdeniz, Umur Türker, Gören Bulut, Cuma Ocaklı’nın eserlerinin yer alacağı bu özel seçki, 7 Haziran 2014 tarihine dek İş Sanat İzmir Galerisi’nde ziyaret edilebilir.

Yorum yapın

Yorum yapmak için buradan giriş yapmalısınız.