Fotomaraton Fotoğraf Yarışması 2013

Forum İstanbul, bu yıl 5. kez ev sahipliği yaptığı 56. World Press Photo – Dünya Basın Fotoğrafları Sergisi kapsamında düzenlediği etkinliklere D-SLR fotoğraf makinesi ödüllü Fotomaraton ile devam ediyor.

Amatör ve profesyonel tüm fotoğrafçıların katılımına açık olan Fotomaraton’da bu sene katılımcılar ‘Şehir ve Sanat’ konusu çerçevesinde İstanbul’u yeniden yorumlayacak.

Son yıllarda sayıları artan müzeleriyle, mimari eserleriyle, meydanlarını dolduran heykelleriyle, her geçen yıl bir yenisi eklenen müzik festivalleriyle, en kalabalık caddelerin konuşlanan sokak sanatçılarıyla, toplumsal olaylara yönelik yaratıcı tepkilere zemin olan duvarlarıyla sanatın her an karşınıza çıkabileceği halleriyle İstanbul, Fotomaraton katılımcıları için objektif karşına geçecek. Gülümseten, hüzünlendiren, düşündüren, duygulandıran atmosferiyle İstanbul’un en eşsiz halleri fotoğraf karelerinde hayat bulacak.

Fotoğraf meraklıları, şehir ve sanatın etkileşimlerini ve insanların şehirde sanatı nasıl deneyimlediklerini anlatan fotoğraflarıyla 24 – 25 Ağustos tarihlerinde Forum İstanbul’a gelip yarışma masasına kayıt yaptırarak Fotomaraton’a katılabilecek. Çektikleri ‘Şehir ve Sanat’ konulu üç fotoğrafı en geç 25 Ağustos Pazar günü saat 16.00’ya kadar teslim eden katılımcıların fotoğrafları, jüri tarafından değerlendirmeye alınacak. Yarışmanın kazanan isimleri, aynı gün saat 19.00’da gerçekleşecek ödül töreninde açıklanacak.

Dereceye giren katılımcılar Canon D-SLR fotoğraf makinesi kazanacak

Canon işbirliğiyle düzenlenen Fotomaraton’da jüri değerlendirmesi sonucu dereceye giren katılımcılar Canan D-SLR fotoğraf makinesinin sahibi olacak. Çektiği ‘Şehir ve Sanat’ konulu fotoğrafla birinci olan yarışmacı Canon EOS M kazanırken, ikinci Canon EOS 1100D, üçüncü ise Canon Powershot SX500 IS’in sahibi olacak. Ayrıca dereceye giren ve sergilenmeye değer bulunan eserlerin tümü Forum İstanbul’da açılacak sergide yer alacak.

Dünyanın en etkileyici fotoğraf kareleri, 3 Eylül’e kadar Forum İstanbul’da

Dünya metropollerinden sonra İstanbullularla Forum İstanbul’da buluşan 56. World Press Photo – Dünya Basın Fotoğrafları Sergisi, 3 Eylül’e kadar Forum İstanbul’da gezilebilecek.

Dünya foto muhabirliğinin bir yıllık güncesi niteliği taşıyan sergide 124 ülkeden 5.666 fotoğrafçının, 103.481 fotoğrafla katıldığı ve 19 jüri üyesinin değerlendirme yaptığı World Press Photo – Dünya Basın Fotoğrafları Yarışması’ndan 150 eser yer alıyor.

*Amsterdam merkezli World Press Photo Vakfı tarafından düzenlenen World Press Photo – Dünya Basın Fotoğrafları Sergisi, Hollanda Kraliyeti İstanbul Başkonsolosluğu katkılarıyla World Press Photo, Dutch Postcode Lottery’nin desteğiyle ve dünya çapında Canon’un sponsorluğunda gerçekleşmektedir.

Yorum Yapın

Yorum yapmak için buradan giriş yapmalısınız.