Doğançay, Turani, Ayaz, Erbil, 1.Sanat Eserleri Müzayedesi’nde…

 

mustafa ayaz resmi

mustafa ayaz resmi

Bedri Rahmi Eyüboğlu,Fikret Mualla, Adnan Turani, Mustafa Ayaz, Yaşar Çallı, Burhan Doğançay, Adnan Çoker, Devrim Erbil, Ekrem Kahraman, Çiğdem Bucak Telli, Hamdi Telli, İlhami Demirci,Ataç Elalmış, Malik Aksel, Turgut Atalay, Seyyit Bozdoğan, Selim Turan, Vedat Hazneci, Sabri Akça,Zafer Gençaydın,Yalçın Gökçebağ,Adil Ocak, Genco Gülan ve  Hamza İnanç,Kayıhan Keskinok gibi sanatçıların yanı sıra,Akdoğan Topaçlıoğlu,Rabia Çalışkan,Saadet Gözde,Ali Kotan, Ekrem Kadak,Svetlana İnanç genç ve başarılı isimlerin eserlerine de yer verilen I. Sanat Eserleri ve Klasik Otomobil Müzayedesi,  6 Ekim 2013 Pazar günü saat 15.00’de Ankara ARMADA’da yapılıyor.

GaleriM ve 1Müzayede ortak çalışması

İki kuruluş  GaleriM ve 1Müzayede ortak çalışması ve ARMADA sponsorluğundaki müzayedeyi,tiyatrocu  Derya Kaya yönetecek.15 Eylül’de eser kabülü sona eren ve hazırlanan kataloğun da dağıtılacağı I. Sanat Eserleri ve Klasik Otomobil Müzayedesi’nde yer alan eserler ve otomobiller, 28 Eylül-5 Ekim 2013 tarihleri arasında ARMADA’da sergilenmeye devam ediyor.

Genç ve başarılı sanatçılar da var

Müzayede, tüm Türkiye’den hem sanatseverleri, hem de birer sanat eseri olan klasik otomobil tutkunlarını bir araya getiriyor. Bedri Rahmi Eyüboğlu, Fikret Mualla, Mustafa Ayaz, Adnan Turani,Eren Eyüboğlu, Yaşar Çallı, Çiğdem Bucak Telli, Hamdi Telli, İlhami Demirci, Malik Aksel, Turgut Atalay, Seyyit Bozdoğan, Adnan Çoker, Selim Turan, Devrim Erbil, Ekrem Kahraman, Vedat Hazneci, Zafer Gençaydın, Hamza İnanç, Genco Gülan (Kavramsal sanatın ülkemizdeki Dünyaca meşhur temsilcisi) ve Burhan Doğançay yanında,genç ve başarılı sanatçıların eserlerine de yer veriliyor.

Klasikler ilgi çekiyor

İlki düzenlenen müzayedenin ayrı bir bölümünde, klasik otomobil tutkunlarını ilgilendiren, her biri diğerinden güzel araçlar da beğeniye sunuluyor. Bunlar arasında 1966 Ford Mustang, 1968 Porsche Targa,  1974 Dodge Charge, 1967 Cadillac Eldorado, 1969 Ford Mustang Cobrajet  428 ve 1955 Ford Crown Victoria, en dikkat çeken modeller.

 

Yorum Yapın

Yorum yapmak için buradan giriş yapmalısınız.