Dünyanın en büyük fotoğraf sergisi Bursa’da açılıyor

Festival 2-tileBursa’da 5 Ekim Cumartesi başlayacak olan 3’üncü Uluslararası Bursa Fotoğraf Festivali’nde (FotoFest) 2 bine yakın fotoğraf, Bursalılarla buluşacak. Bursa Kent Konseyi Başkanı Semih Pala, festivalde dünyanın en büyük fotoğraf sergisinin açılacağını söyleyerek, Bursalıları festivalin startının verileceği 5 Ekim Cumartesi günkü yürüyüşe davet etti.

Bursa’yı ve Bursalıları fotoğraf sanatının en güzel örnekleriyle buluşturmak amacıyla düzenlenen ‘3’üncü Uluslararası Bursa Fotoğraf Festivali’, 5 Ekim Cumartesi günü saat 16.00’da Cumhuriyet Caddesi İnönü Kavşağı’ndaki festival yürüyüşüyle start alacak. Hazırlıkları tüm hızıyla devam eden festival kapsamında, fotoğraflar, Atatürk Kongre Kültür Merkezi’ni (Merinos AKKM) süslemeye başladı.

Merinos AKKM Fuar Alanı’nda dünya fotoğrafının önemli isimleri Bruno Barbey, Thomas Hoepker, Gael Turine, Christopher Morris, Massimo Mastrorillo, Davide Monteleone, Marcus Bleasdale, Werner Bischof ile Türk fotoğrafının önemli isimleri Kamil Fırat, Kutup Dalgakıran ve Nihal Gündüz’ün yanı sıra 200’ü aşkın fotoğraf sanatçısının eserleri uzmanlar tarafından asılıyor.

Bursa Kent Konseyi Başkanı Semih Pala, yarışma ve sergileme için gelen 10 bin fotoğrafın içinden seçilen, 222 fotoğraf sanatçısının 2 bine yakın fotoğrafının Ekim ayı sonuna kadar 86 sergi ile Merinos AKKM Fuar Alanı’nda sergileneceğini söyledi.

Ayrıntılı Bilgi İçin

Dörtok&Bersay İletişim – Bersay İletişim Grubu

Gülten Uğurlu / / 0532 717 06 51
Murat Kazancı / / 0 553 483 91 59

Yorum Yapın

Yorum yapmak için buradan giriş yapmalısınız.