Bir kardeşlik ve dayanışma hikayesi S.U.A.T ve Kapılar Sergisi

Ertuğrul Ateş eseri

Ertuğrul Ateş eseri

Down Türkiye- Down Sendromu Derneği, kuruluşunun dördüncü yılında, dördüncü kez “Biz buradayız!”demek için, 29 Eylül Pazar günü Cevahir AVM’de saat 15.00’te toplanıyor.  
Down Türkiye , Down Sendromu Derneği kurulalı dört yıl oluyor. Her yıl olduğu gibi bu yıl da, farkındalığı arttırmak, Down sendromluların hayattaki konumlarına dikkat çekmek ve onların da var olduğunu unutmamak için gerçek dostlar buluşuyor etkinliğinde katılmın çok olmasını arzu ediyorlar.  Biz buradayız etkinliği, 29 Eylül Pazar günü, Cevahir AVM önünde saat 15.00’te başlayacak. Etkinliğe sadece down sendromlu çocuk aileleri değil, kaynaşmanın, farklı olanı kabul etmenin gününü göstermek adına herkes davetli. Geçtiğimiz yıllarda eğlenceli, şenlikli, müzik eşliğinde yürüyüşlerle, ‘Biz Buradayız,’ mesajı veren Down sendrom’lular, bu kez bir araya Cevahir AVM önünde toplanacak. Dünya ile eşzamanlı gerçekleştirilen yürüyüşe bir çok da ünlü simanın katılması bekleniyor.

Bir kardeşlik ve dayanışma hikayesi S.U.A.T  ve Kapılar Sergisi    
Çağdaş Türk resminin önde gelen isimlerinden Ertuğrul Ateş ve yıllardır fotoğraf alanında dikkat çeken çalışmalara imza atan, koleksiyoner Nejat Türkmen, tüm geliri Down Türkiye’ye bağışlanacak 14 fotoğrafın fırça darbeleriyle yorumlandığı bir sergi hazırladı. Nejat Türkmen ve Ertuğrul Ateş; ortak sergileri Sevgi, Umut, Aşk ve Temas kısaca S.U.A.T. temalı KAPILAR sergisi ile çarpıcı bir işbirliğine imza atıyorlar. Temelinde Sevgi, Umut, Aşk ve Temas’ın olduğu sergi, 3 Ekim-26 Ekim tarihlerinde Nişantaşı Işık Galeri’de sanatseverlerle buluşacak. Açılış 3 Ekim Perşembe saat 19:00 da. Pek çok Down sendromlu çocuğun hayatında önemli bir fark yaratacak bir kapı açma niyetiyle yola çıkan Ertuğrul Ateş ve Nejat Türkmen, destekleriyle Down sendromlu çocukların, gençlerin gerekli eğitimleri alarak, yetişkin olduklarında üretken bireyler olmalarına büyük bir katkıda bulunacaklar.
Doret İletişim Danışmanlığı : 0212 318 90 34
Down Sendromu Derneği Yönetim Kurulu üyesi
Doret Habib   0532 441 33 07

Yorum Yapın

Yorum yapmak için buradan giriş yapmalısınız.