YEŞİL KAMERA ÜNİVERSİTE​LER ARASI KISA FİLM YARIŞMASI

Recycling INDUSTRY Dergisi çevre alanındaki yayıncılık ilkeleri kapsamında; sosyal sorumluluk anlayışı ile üniversite gençlerinin dikkatini çevre konusuna çekmek ve bu yolla kamuoyunun tüm kesimlerini bilgilendirmek amacıyla ulusal çapta ‘Yeşil Kamera Kısa Film Yarışması’ düzenlemektedir.

‘Çevre ve Geri Dönüşüm’ temasıyla ilki 2010, ikincisi ise 2011 yılında düzenlenen Ulusal Yeşil Kamera Üniversiteler Arası Kısa Film Yarışması, Çevre ve Orman Bakanlığı’nın himayesinde gerçekleştirilmiştir.

Çevreyle ilgili birbirinden ilginç filmlerin gönderildiği yarışma, üniversite gençlerinin kıyasıya rekabetine de sahne olmaktadır. Ulusal Yeşil Kamera Üniversiteler Arası Kısa Film Yarışması’na iki yıldır, artan bir sayıyla, Türkiye’nin her bölgesinden çok sayıda üniversite yoğun ilgi göstermiştir.

3. Ulusal Yeşil Kamera Üniversiteler Arası Kısa Film Yarışması, 3 Haziran 2012 Pazar günü İstanbul Büyükşehir Belediyesi Cemal Reşit Rey Konser Salonu’nda gerçekleştirilecektir. T.C. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, Orman ve Su İşleri Bakanlığı ve Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın himayesinde düzenlenecek 3. Ulusal Yeşil Kamera Üniversiteler Arası Kısa Film Yarışması’nın ana teması ‘Su Çevre ve Hayat’ olarak belirlenmiştir.Uzmanlara göre günümüzdeki iklim değişikliğinin en önemli nedeni sanayileşme, tüketim ve hızlı nüfus artışıdır. Bu durum, sera gazlarının atmosferdeki emisyon oranlarını çok arttırmıştır. Hem ekolojik dengenin korunması hem de kaliteli ve sürdürülebilir bir yaşam sağlanması için suyun her zamankinden daha fazla korunmaya ihtiyacı vardır. Sürdürülebilir kalkınma çerçevesinde çevre tüm dünya için hayati bir konuma ulaşmıştır. Sağlıklı bir çevre yönetiminin en önemli unsurlarından biri de atık yönetimidir. Gelecek nesillere yaşanabilir bir dünya bırakmak herkesin ortak hedefi olmalıdır. Unutulmamalıdır ki bu konuda herkese ciddi sorumluluklar düşmektedir.

İşte bu son derece hayati duruma dikkat çekmek ve farkındalık yaratmak için 3. Ulusal Yeşil Kamera Üniversiteler Arası Kısa Film Yarışması’nın ana teması ‘Su, Çevre ve Hayat’ olarak belirlenmiştir

Filmlerin son teslim tarihi: 22 Nisan 2012

Yorum Yapın

Yorum yapmak için buradan giriş yapmalısınız.