Kral Midas Öykü Yarışması 2013

Eskişehir Sanat Derneği’nin Eskişehir’e Türk Edebiyatını taşımak ve Eskişehir’deki edebiyatın yaygınlaşmasına ve gelişmesine ortam yaratmak amacıyla 2002 yılında başlattığı öykü etkinliklerine ulusal düzeydeki Eskişehir Öykü Yarışmasından sonra bu yıl bir yarışma daha kazandırdığı 1. Kral Midas Öykü Yarışması sonuçlandırıldı.

Seçici kurulunu; Zeynep Aliye, Nedret Öztokat, Münevver İzgi, Mustafa Balel, Şehabettin Tosuner gibi ülkemizin tanınmış öykü yazarları ve eleştirmenlerindan oluşan yarışmada Birincilik Ödülünü Kocaeli’nden “Kirazın Tadı” öyküsüyle Onur Çeğil, İkincilik Ödülünü İstanbul’dan “Kurtarılmış Mutsuzluktan Bir Kesit” öyküsüyle Doğa Özgür Kızıl, Üçüncülük Ödülünü Eskişehir’den “Öyle çok ağladı, öyle çok ağladı ki” öyküsüyle Tayfun Ak ve Ankara’dan “Akkız Hayko Babam Nerde” öyküsüyle Hacer Polat paylaştılar. Yarışmanın tek Mansiyonu Eskişehir’den “İlker” öyküsüyle Latif Acarlıoğlu’na verildi.

1. Kral Midas Öykü Yarışmasının ödülleri Eskişehir Sanat Derneği’nin Tepebaşı Belediyesi ile 6-7 Nisan günleri gerçekleştireceği 6. Eskişehir Öykü Günlerietkinliklerinde verilecek.

Yorum yapın

Yorum yapmak için buradan giriş yapmalısınız.