Ahmet Hamdi Tanpınar Edebiyat Ödülü 2013

Katılım Koşulları

1. Yarışmanın son başvuru tarihi 3 Mayıs 2012 Cuma günüdür. Bu tarihten sonra gelecek eserler kabul edilmeyecektir. Eserler iade edilmeyecektir.

2. Yarışmaya katılacak eserler daha önce yayımlanmamış olmalıdır.

3. Yarışmaya yurt içi ve yurt dışından herkes katılabilir.

4. Tanpınar Edebiyat Yarışması’ndan daha önce ödül alanlar katılamaz.

5. Yarışmaya katılım bir(1) eserle olacaktır.

6. Metin uzunluğu serbesttir. (A4, 12 punto çift aralık ve Times New Roman karakteri kullanılacak)

7. Hikaye yarışmasının genel konusu “Bir Rüya’dan Arta Kalan Hüzün” olarak belirlenmiştir.

8. Her yarışmacı, eserini 7 nüsha olarak çoğaltılmış halde ve bununla birlikte metni içeren CD’yi aşağıdaki adrese gönderecektir.

OSMANGAZİ BELEDİYESİ / Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü:

Santral Garaj Mahallesi Ulubatlı Hasan Bulvarı No: 10 BURSA

9. Yarışmacılar gerçek isimleriyle değil rumuzla katılacaklardır. Bu nedenle eserin üzerinde(herhangi bir sayfasında) gerçek kimlik bilgileri yer almayacak, bunun yerine rumuz kullanılacaktır. Yarışmacının ad, soyad, telefon(cep, ev, iş), adres ve e-mail bilgilerini içeren bilgiler, kapalı bir zarf içinde eserle birlikte gönderilecektir.

10. Eserler; Hilmi YAVUZ, Müge İPLİKÇİ, Prof. Dr. Abdullah UÇMAN, Başar Başarır, Ali ÇOLAK, Metin Önal MENGÜŞOĞLU ve İhsan DENİZ’den oluşan Jüri tarafından değerlendirilecektir.

11. Yarışmada dereceye girenlerden; birinciye 7.500 TL, ikinciye 6.000 TL, üçüncüye 4.500 TL, mansiyon kazanan yarışmacılara ise 2.500 TL ödül verilecektir.(Toplam 2 mansiyon)

12. Yarışmanın sonuçları 08 Haziran 2013 tarihinde basın toplantısıyla açıklanacak, ödüller daha sonra açıklanacak bir tarihte düzenlenecek törenle sahiplerine verilecek.

13. Jüri’nin yayımlanmaya uygun bulduğu eserler kitaplaştırılacak. Yayımlanacak eserler için telif ücreti ödenmeyecek.

14. Yarışmaya, Bursa Osmangazi Belediyesi mensupları ile Seçici Kurul üyeleri ve bunların birinci derece yakınları katılamazlar.

Yorum yapın

Yorum yapmak için buradan giriş yapmalısınız.