SUNA PEKUYSAL TİYATRO ÖDÜLLERİ 2012

Kültür ve Turizm Gönüllüleri Platformu’nca bu yıl ilki düzenlenen “Suna Pekuysal Tiyatro Ödülleri” sahiplerini buldu.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları Musahipzade Celal Sahnesi’ndeki program, vefat eden tiyatro sanatçısı Pekuysal’ın oyunlarının bir bölümünün yer aldığı video gösterimiyle başladı.

Programda konuşan platform Üyesi Gaye Kızılkartal, Suna Pekuysal’ın, yeri doldurulamayacak bir sanatçı, sanatıyla ölümsüz bir kişi olduğunu dile getirdi.

Pekuysal’ın, sanatçıların ölmediğine ve sanatçının emeklisi olmayacağına inandığını ifade eden Kızılkartal, Uysal’ın unutulmaz oyunu “Lüküs Hayat”ın Türk tiyatrosunda önemli bir yer tuttuğunu kaydetti.

Kızılkartal, tiyatronun “Suna ablası” olarak bilinen Pekuysal’ın tiyatronun yanı sıra dizi, sinema filmi ve seslendirme gibi değişik alanlarda yaptığı başarılı çalışmalarla seyircinin gönlünde yer ettiğini anlattı.

Ödül kazananlar

Törende, jürinin değerlendirmesi sonucu, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları “Başarılı Örnek Tiyatro” seçilirken, “En İyi Oyun Ödülü” “Şark Dişçisi”nin, “En İyi Yönetmen Ödülü” de aynı oyunun yönetmeni Engin Alkan’ın oldu.

“En iyi Erkek Oyuncu Ödülü” “Mesut İnsanlar Fotoğrafhanesi” adlı oyundaki rolüyle Uğur Arda Aydın’a, “En iyi Kadın Oyuncu Ödülü” “Sevgili Doktor” adlı oyundaki rolüyle Funda Postacı’ya layık görüldü.

“En iyi Yazar Ödülü”ne “Kadın Hayattır Memattır Kadın” adlı oyunla Sema Keçik-Arzu Işıtman layık bulunurken, “En iyi Sahne Tasarımı Ödülü” Barış Dinçel’in oldu.

2012 “Başarılı Basın Halkla İlişkiler” ödülüne de İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları Basın ve Halkla İlişkilerden Emine Güngör ve çalışma ekibi layık bulundu.

Yorum yapın

Yorum yapmak için buradan giriş yapmalısınız.