Rezan Has Müzesi’nde İki Yeni Sergi

Drew Tal-Porselen Vaatler

Drew Tal-Porselen Vaatler

Rezan Has Müzesi 14 Eylül tarihinde başlayacak 2 sergi ile sanatseverlerle buluşuyor.  13. İstanbul Bienali paralel etkinlikler programı kapsamında da yer alan, küratörlüğünü Henk Slager’ın üstlendiği “Şen Bilge” sergisi 20 Ekim tarihine kadar, Drew Tal’un “Doğu’ya Yöneliş” sergisi ise 31 Ekim tarihine kadar ücretsiz olarak Rezan Has Müzesi’nde görülebilir.

Eğlenceli bilim olarak veya daha çok Nietzsche’nin Şen Bilge (Gaya Scienza) konusundaki düşüncelerinin güncel bir şekilde yorumlanması olarak sanatsal araştırma üzerinde odaklanan sergi, Tiong Ang, Lonnie van Brummelen ve Siebren De Haan, Burak Delier, Jan Kaila, Aglaia Konrad, Marion von Osten, Jalal Toufic, Mick Wilson’un eserlerinden oluşuyor.

Norton Müzesi ve New Britain Müzesi’nin sabit koleksiyonlarında da bulunan çalışmaları ile bilinen Drew Tal’un ana teması etnisite olan “Doğu’ya Yöneliş” sergisinde eserler; “Doğu’ya Yöneliş”, “İçeriden Gelen Işık”, “Mutlak Doğru Simetri” ve “Peçenin Ardında” olmak üzere  dört başlık altında toplanıyor.

Deniz Ülkümen Çığrı

C-Line İletişim

0212 243 11 53

0536 364 57 36

Yorum Yapın

Yorum yapmak için buradan giriş yapmalısınız.