Ned Pamphilon: 0216 İstanbul

indir-tileİstanbul için en fazla tablo üreten yabancı ressamların başında gelen Ned Pamphilon’ın “Sanat İstanbul İçin, 0216 İstanbul” adlı resim sergisi açıldı.

Dünyaca ünlü ressam Ned Pamphilon’un İstanbul’dan ilham alarak oluşturduğu ‘’Sanat İstanbul için 0216 İstanbul’’ sergisi Selin Yapı sponsorluğunda Palladium Alışveriş Merkezi’nde sanatseverlerle buluşuyor. Selin Yapı; kültür, sanat ve spor projelerini desteklemeyi sürdürüyor.
Dünyaca ünlü ressam Ned Pamphilon’un İstanbul’dan ilham alarak oluşturduğu ‘’Sanat İstanbul için 0216 İstanbul’’ sergisi Selin Yapı sponsorluğunda Palladium Alışveriş Merkezi’nde sanatseverlerle buluşuyor. Sergide İstanbul’un günlük hayatını tuvale yansıtan Pamphilon, büyülü şehrin vazgeçilmezleri; Sultanahmet Camisi, Boğaz Köprüsü, Beyoğlu’nun nostaljik tramvayı, Haydarpaşa tren garı, İstanbul simitçileri, Galata Köprüsü’nde balık tutan insanlar, ayakkabı boyacıları ve mısır satıcıları gibi İstanbul’un simgeleşen manzaralarını kendi yorumu ile tuvale taşıyor.
Bugüne kadar imza attığı 300’e yakın eser ile İstanbul için en fazla tablo üreten yabancı ressamların başında gelen Ned Pamphilon’un ‘’Sanat İstanbul için 0216 İstanbul’’ sergisi 29 Mart’a kadar ziyaret edilebilecek.
Mekan: Palladium AVM, Küçükbakkalköy Mh. 34750 Ataşehir/İstanbul

Yorum yapın

Yorum yapmak için buradan giriş yapmalısınız.