MÜZED MÜZİK EĞİTİMİNE HİZMET ÖDÜLLERİ 2012

Panayot Abacı ödülünü alırken...

Müzik Eğitimcileri Derneği Genel Merkezi (MÜZED) tarafından geleneksel olarak düzenlenen “Müzik Eğitimine Hizmet Ödülleri”töreni 29.12.2011 Perşembe günü akşamı Ankara’da Gazi Üniversitesi Konser Salonunda gerçekleştirildi. Derneğin 2011 yılı Müzik Eğitimine Hizmet Ödülleri Kemal İLERİCİ, Panayot ABACI ve Prof. Mustafa APAYDIN’a verildi.

 

MÜZED Genel Başkanı Refik Saydam konuşmasında “Eğitimcilikleriyle, besteleriyle, yayınlarıyla cumhuriyet kuşaklarının müzik eğitimine ve Türk müzik sanatına çok önemli katkılarda bulunan değerlerimize vefa duygusunun bir gereği olarak bu etkinlikleri düzenlediklerini” belirterek tüm emeği geçenlere teşekkür etti.

1986 yılında yitirdiğimiz müzik eğitimcisi, besteci ve kendi adıyla bilinen Türk müziği armoni dizgesinin kurucusu Kemal İLERİCİ’nin (1910- 1986) ödül plaketini, kızları Dilek Böke ve Ülkü İlerici, Prof. Muammer Sun’un elinden aldı.

İstanbul’da 1961 yılından bu yana kesintisiz olarak yayımlanan Orkestra Dergisi sahibi, müzisyen, yazar Panayot ABACI’nın (1924) ödül plaketi, Gazi Üniversitesi Gazi Eğitim Fakültesi Müzik Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Aytekin ALBUZ tarafından verildi.

Müzik eğitimcisi, koro sanatçısı/ yöneticisi ve Türkiye Polifonik Korolar Derneği Genel Başkanı Prof. Mustafa APAYDIN’ın ödül plaketi de Prof. Dr. Ali UÇAN tarafından verildi.

Çok sayıda sanatçının, eğitimcinin, davetlinin hazır bulunduğu törende ödül verilen kişilerin müzik eğitimine ve sanatına hizmetlerini anlatan sunumlar, saydam gösterileri yapıldı. Çiğdem Aytepe ve Atilla Çağdaş Değer yönetimindeki MÜZED Muammer Sun Korosu, konuklara bir konser verdi.

Yorum Yapın

Yorum yapmak için buradan giriş yapmalısınız.