Dicle Koğacıoğlu Makale Ödülü 2013

Sabancı Üniversitesi Toplumsal Cinsiyet ve Kadın Çalışmaları Forumu tarafından, akademisyen ve aktivist Dicle Koğacıoğlu adına düzenlenen “Dicle Koğacıoğlu Makale Ödülü”nün dördüncüsü için başvurular başladı. Yarışmaya 20 Eylül 2013 tarihine kadar başvuru yapılabilecek.

Sabancı Üniversitesi Sanat ve Sosyal Bilimler Fakültesi, 2010 yılından itibaren Dicle Koğacıoglu anısına her yıl tekrarlanan ve Sabancı Üniversitesi Toplumsal Cinsiyet ve Kadın Çalışmaları Forumu tarafından gerçeklestirilen yarışma, Türkiye toplumu ve kültürü üzerine toplumsal cinsiyet odaklı araştırmaları desteklemek ve genç araştırmacıları teşvik etmeyi hedefliyor.

Ödülleri 2013 yılı için birinciye 3000, ikinciye 1500, üçüncüye 1000 TL olarak belirlenen yarışmaya, tüm sosyal ve beşeri bilimler yüksek lisans ve doktora öğrencileri ile son iki yıl içinde bu alanlarda yüksek lisans derecesi almış araştırmacılar katılabilirler.

Yarışmaya katılan makaleler anonim olarak, üniversitelerarası bir seçici kurul tarafından değerlendirilecek. Sınırlı sayıda yarışma katılımcısı çalışmalarını sunmak üzere bir günlük bir konferansa davet edilecek, ödüller bu konferans sonunda duyurulacak.

Başvuru Koşulları:

Yarışmaya katılacak makaleler daha önce yayımlanmamış, yeni ve özgün olmalıdır.

Makaleler, başlık, dipnotlar ve referanslar dahil 6000 kelimeyi aşmamalı, dipnotlar sayfa altına değil makale sonuna eklenmeli, makalenin dili Türkçe olmalıdır.

Makaleyle birlikte 500 kelimelik bir özet ve başvuru sahibinin özgeçmişi sunulmalıdır.

Başvuru sahibinin adı, soyadı, kurumu, yazışma ve e-posta adresiyle diğer iletişim bilgileri açıkça belirtilmelidir.

Makale, özet, özgeçmiş ve iletişim bilgileri Word dosyası olarak adresine iletilmelidir.

Son başvuru tarihi 20 Eylül 2013′dir.

Yorum yapın

Yorum yapmak için buradan giriş yapmalısınız.