Komedi ödüllendiriliyor

PrintKasım ayında ilki gerçekleşecek olan ve çok büyük ana jürisi oluşmaya başlayan 1. Türkiye komedi Ödülleri başlı başına yetenek ve ince zeka isteyen komedinin ve komedyenlerin hak ettikleri şekilde daha anlaşılır olması, profesyonellerin ödüllendirilirken, amatörlerin de keşfedilmesi amacıyla gerçekleşecek.

7th Entertainment firması Genel Koordinatörü Murat Tayhan,’’ Komedi Ödülleri ana jürisin de önemli isimleri bulunduracak. Kasım ayında çok büyük bir organizasyon ile ödüllerin sadece komedi alanında olacak bir projeye imza atacağız. Organizasyonunu yaptığımız Ödül Törenleri ve büyük organizasyonlar da olduğu gibi amacımız; adaylar kadar organizasyonu ve prodüksiyonu ile konuşulan bir gece gerçekleştirmek“ dedi

Alanında evrensel organizasyon ve projelere imza atan 7th Entertainment firması tarafından bu yıl ilki gerçekleşecek olan 1.Türkiye Komedi Ödülleri farklı alanlarda önemli isimlere ve projelere ödül verecek. Kategorilerin belirlenmesi ve ödüllerin verilmesinde çok önemli isimlerin Ana Jüride olacağını belirten Proje Genel Koordinatörü Murat Tayhan, “Biz komedi ve espri konusunda çok iyi zekaya sahip bir milletiz. Hayatımıza renk katan, neşe katan komediye ve komedyenlere yıllardır yapılan organizasyonlarda hak ettiği ilgi gösterilmiyor. 1. Türkiye Komedi Ödülleri’nde büyük bir organizasyonla jüri ve halk oylamasıyla belirlenecek. Yaklaşık 20 ayrı kategoride ödüller verilecek.’’ dedi.

TAYHAN ‘HEDEFLERİMİZ ULUSLAR ARASI KATILIM’

Başbakanlık, Kültür ve Turizm Bakanlığı, kurum ve kuruluşlardan da destek almak için görüşmelere başladıklarını ve büyük bir organizasyonla yapılması planlanan 1. Türkiye Komedi Ödülleri’nde komediye büyük emek verenleri de unutmadıklarını belirten Murat Tayhan; “Gülmeye ihtiyacımız var. Ödül Törenimizi showları ile komik ve özel bir gece olarak yapmayı hedefliyoruz. Hiç beklemediğiniz kişilerden özel showların olduğu bir gece.Hedeflerimize ulaşmak için birçok kurum ve kuruluşla da görüşmeler başlattık. Komedi Ödüllerinde, sadece bugünü değil geçmiş yılların komedi ustalarını da yad etmek istiyoruz. Çok yakında detaylı bilgilendirme toplantılarıyla gelişmeleri kamuoyuyla paylaşacağız.” dedi.

İşte Komedi Ödüllerindeki Profesyonel ve Amatör kategoriler;

Profesyonel Kategoriler: Sinema Filmi, Tv Programı, Tv Dizisi, Tv Haberi, Erkek Oyuncu, Kadın Oyuncu, Radyo Programı, Gazete Haberi, Köşe Yazarı, Reklam, Kitap, Karikatür, Tiyatro, Dergi.

Amatör Kategoriler ((Kendi hazırlayacakları içeriklerle katılacaklar): Stand-up Show, Skeç, Video, Şaka, Sunucu, Tv Haberi,

Yorum yapın

Yorum yapmak için buradan giriş yapmalısınız.