Kaybolan Meslekler Fotoğraf Yarışması 2013

Esnaf ve Sanatkârlar Derneği (ESDER) öcülüğünde gerçekleştirilen Kaybolan Meslekler konulu fotoğraf yarışmasının kazanları belli oldu. Yurt çapında büyük ilgi gören proje Mimar Sinan Üniversitesi, Halk Bankası ve Fatih Belediyesi’nin desteğiyle gerçekleştirildi.

“Kaybolan Meslekler” Fotoğraf Yarışmasıyla Hatırlandı

Fatih Kültür Merkezi Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen “Kaybolan Meslekler” Fotoğraf Yarışması ödül törenine ESDER Genel Başkanı Mahmut Çelikus, Halk Bankası Genel Müdürü Süleyman Aslan, Neova Sigorta Genel Müdürü Özgür Koç, İst. Tic. Borsası Başkanı Ali Kopuz, Emlak Bankası Genel Müdürü Zeki Sayın, İst. Bakkallar Odası Bşk. İsmail Keskin, Türk Kapital Holding Genel Koordinatörü Emin Oran, Suriçi Grubu Derneği Genel Başkanı Nedim Abi, Sinema Sanatçısı Tamer Yiğit, Banka ve Sigorta Şube Müdürleri, Fatih Belediye Belediye Başkan Yardımcısı Hasan Suver, ESDER Şube Başkanları katıldı.

“İNANCIMIZ VE KÜLTÜRÜMÜZ”

Programın açılış konuşmasında ESDER Genel Başkanı Mahmut Çelikuş şunları söyledi; “Teknoloji ve bilimin gelişmesi ile birçok meslek kaybolmaya yüz tutmuştur. Ancak bu meslekleri değerli kılan olgular var. Burada el emeği, göz nuru, sabır, medeniyetimiz, inancımız, kültürümüz var. Bu yüzden bir mesleğe sadece getirisi veya katma değeri değil insanımıza kazandırdığı mana ve kazandırdığı değerler ile bakıyoruz. Kaybolan mesleklerimiz bizim kültür hazinelerimiz”.

1834 BAŞVURU

ESDER öncülüğünde düzenlenen fotoğraf yarışmasına yurt genelinden toplam 400 fotoğrafçı 1834 eser ile katıldı. Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi’nde görevli akademisyenler ile oluşturulan jürinin seçtiği toplam altı fotoğraf ödüle layık görüldü. Yarışmanın 109 sayfalık katalogu ise Halk Bank’ın ekonomik desteğiyle hazırlandı ve eseri sergilenmeye layık görülen tüm katılımcılara gönderildi.

Dereceye giren eserler:

Birincilik ödülü: Fulya Fercan- 5000 TL.

İkincilik ödülü: Ahmet Fatih Sönmez- 3500 TL.

Üçüncülük Ödülü: Ersin Türk- 2500 TL.

Mansiyon:

Cihan Karaca -1000 TL.

Gamze Demir- 1000 TL.

Kemal Özkılıç- 1000 lira

 

Yorum Yapın

Yorum yapmak için buradan giriş yapmalısınız.