EYÜP SULTAN GÖNÜLLÜLERİ

Eyüp Sultan Gönüllüleri  Mihrişah Valide Sultan Sıbyan Mektebi

Adres: Eyüp Sultan Camii Doğu Kapısı Cülüs Yolu Üzeri İmaret(Aşevi) Ve Binektaşı Karşısı Eyüp Sultan İSTANBUL 34030 TÜRKİYE

e-Posta:

Telefon: +90 212 417 6190

Cep Telefonu Numarası: +90 532 436 3028

1 Yorum

 1. aysmmm diyor ki:

  Eyüp Sultan Gönüllüleri Sibyan Mektebi öğrencileri Taksim Metro Sanat Galerisi’nde Kültür Sanat Şöleni düzenliyor.

  Mihrişah Valide Sultan Sibyan Mektebi’nde faaliyet gösteren Eyüp Sultan Gönüllüleri, kültür sanat aktivitelerine hız kazandırdı. Kültürün her alanında son derece aktif çalışmalar yürüten Eyüp Sultan Gönüllüleri, Eyüp Sultan’ın dışarıya bakan yüzü olarak görülüyor. Sanatın hiçbir dalına bigane kalmayan gönüllüler, yaptıkları her çalışmayı başarıyla sonuca götürüyor. Eyüp Sultan Camii’nin hemen yanı başında faaliyet gösteren Eyüp Sultan gönüllüleri, ismiyle müsemma gönüllü bir eğitim seferberliği yürütüyor.
  Bu bağlamda Eyüp Sultan Gönüllüleri Sibyan Mektebi öğrenci ve öğretmenleri seminerlerde yaptığı çalışmaları Taksim Sanat Galerisi’nde sergileyecek. Ebruzenler Ömer Faruk Dere, Ayfer Özkan, Egesu Ay, Emine Güner, Yusuf Aksüt, Melek Hakan, Esranur Doğan, Özlem Kaftancı Zeynep Aydeniz, Ayşegül Duru, Ebru Çetin, Tomurcuk A. Doğan’ın eserleri sergilenecek. Ayrıca Neyzenler Faruk İbrahimağaoğlu, Yusuf Balcı, İbrahim Çoban ve Zeynep Saban davetlilere ney sunumu yapacaklar. Deniz Özkardeşler’in illüstrasyonu ile Sefa Esintokan ve Mekiye Demir’in resimleri de sergide yer bularak sanatseverlerin beğenisine sunulacak.
  Sibyan Mektebi Tefekkür Bahçesi yöneticisi Dr. Mehmet Emin: ‘’Kültür ve sanat alanında eksik kalan taraflarımızı bir an evvel tamamlamamız gerekiyordu. Biz de kültür ve sanata özellikle ilgi gösteriyoruz. Bu itibarla işe gençler ve çocuklarımızdan başladık. Bizim hedef kitlemiz gençlerimiz, çocuklarımız ve turistlerdir. Geleceğimizin mimarı ve geleceğin sanatçıları çocuklarımızın yapmış olduğu eserleri sergileyeceğiz. Sergi sonunda davetlilerimize ikramımız olacak.‘’ şeklinde bir açıklamada bulundu.
  Sibyan Mektebi seminerlerinde, Dedelerinizin Mezar taşlarını okumak İster misiniz? Osmanlı Türkçesi, Ebru, musiki, Arapça İngilizce, ney, resim Kur’an-ı Kerim okuma gibi çeşitli dallarda ücretsiz eğitim verilmektedir. Bahçe ortamında nezih bir mekân olarak Sibyan Mektebi her yaştan insana alternatif seminer programları sunuyor.
  PROGRAM:
  Açılış: 19 Şubat Cumartesi Saat:13.45
  Kapanış: 23 Şubat Çarşamba
  Yer: Taksim Metrosu Sanat Galerisi
  İstiklal Caddesi Girişi Beyoğlu /İstanbul

  Cevaplamak için giriş yapın

Yorum Yapın

Yorum yapmak için buradan giriş yapmalısınız.