Demirkubuz: Bu ülke için sinemayı bırakıyorum, artık çapulcuyum

zeki-demirkubuzGezi Parkı’ndaki eyleme destek veren sanatçılar, Atatürk Kültür Merkezi (AKM) önünde biraraya geldi. Yönetmen Zeki Demirkubuz, protesto yapan eylemcilere ‘çapulcu’ diyen Başbakan’ı eleştirdi ve sinemayı bıraktığını açıkladı.

Aralarında Zeki Demirkubuz, Selma Ergenç, Rıza Koçaoğlu, Barış Falay, Melike Güner, Suzan Aksoy, Uluç Bayraktar, Demet Evgar, Devrim Evin, Nedim Saban gibi bir çok ünlü ismin bulunduğu grup burada basın açıklaması yaparak basını eleştirdi.

Grup adına konuşan usta tiyatrocu Şebnem Sönmez, yaşanan olayları eleştirerek “Gezi Parkı Direnişi’yle başlayan süreçte, basının tarafsız haber ilkelerini hiçe sayan sansürcü ve yanlı bir tutum sergilediklerini” söyledi.

Ünlü Yönetmen Zeki Demirkubuz ise Başbakan Tayyip Erdoğan’ın “Birkaç çapulcu” açıklamasına gönderme yaparak, “Olayları duyduğumda 2 veya 3 gün önce Avusturya’daydım. Bu olayları duyduğumda Suriye ile sşavaşa giriyoruz sandım. Bu kadar kötüydü haberciliğimiz. Ben bu ülke için hapis yattım. Şimdi de bu ülke için sinemayı bırakıyorum. Bundan sonra çapulcuyum” diye konuştu.

Yorum Yapın

Yorum yapmak için buradan giriş yapmalısınız.