Sanatçılar eyleme neden destek verdiklerini açıkladı!

Can Bonomo

Can Bonomo

Muhteşem Yüzyıl dizisinin oyuncuları Halit Ergenç, Mehmet Günsur, Deniz Çakır, Selma Ergeç, Nur Fettahoğlu ile Merhamet dizisinin yakışıklı oyuncusu İbrahim Çelikkol, Yalan Dünya dizisinin oyuncusu Hakan Meriçliler, sanatçılar Hümeyra, Haldun Dormen, Mustafa Alabora, Yosi Mizrahi, Selen Seyven, Esra Dermancıoğlu, Keremcem, Can Bonomo, gazeteci Uğur Dündar Taksim Gezi Parkı’nda ağaçların kesilmemesi için halkla birlikte önceki gün eyleme destek verdiler.

Muhteşem Yüzyıl dizisinin Kanun-i Sultan Süleyman’ı Halit Ergenç ağaçların kesilmemesi için Taksim Gezi Parkı’na geldiklerini belirterek medyada oyuncuların greve çıktığı yönündeki haberlerin doğru olmadığını söyledi. Sanatçılar doğaya ve yeşile destek için parkta olduklarını belirttiler.

Bir süredir aşk yaşayan İbrahim Çelikkol ve Deniz Çakır, ‘Çav Bella’ şarkısı eşliğinde oynayıp kalabalığa tempo tutarken, oyuncu Mehmet Günsur tava tencere çalarak herkesi coşturdu. Duayen tiyatrocu Haldun Dormen eylemcilerle birlikte fotoğraf çektirdi.

Sanatçılar lezbiyen, gay, biseksiüel ve transeksüellerin ellerinde flamalarla toplanarak Gezi Parkı’na destek verdi. Park içerisinde zaman zaman ilginç görüntüler olurken, bazı eylemciler Başbakana şarkılarla protesto ederek istifaya davet ettiler. Herkesin bir dayanışma içinde olduğu görülürken, polis meydanda bulunmadı.

Bütün sanatçıların bir araya gelip “Biz halk olarak buradayız” diye başlayan basın açıklamasında tek tek megafona konuştular.

Yorum yapın

Yorum yapmak için buradan giriş yapmalısınız.