CITE INTERNATIONALE DES ARTS MİSAFİR SANATÇI PROGRAMI 2012

Paris Cité Internationale des Arts misafir sanatçı programına başvurular kabul edilmeye başlandı. İKSV tarafından yürütülen ve 2029 yılına dek kesintisiz devam edecek misafir sanatçı programına katılacak sanatçılar, 7 kişilik seçici kurul tarafından belirleniyor.

Cité Internationale des Arts misafir sanatçı programına davet edilecek sanatçıların seçimi, İKSV Yurtdışı Projeler bölümü koordinasyonunda, açık çağrı sistemiyle yapılıyor. 2012 yılının başından bu yana başvuruları tüm yıl boyunca kabul edilen program için Eylül-Aralık dönemi başvurularının süresi 13 Temmuz’a kadar uzatıldı. Sanatçıların başvurularını mail yolu ile adresine iletmesi gerekiyor.

Paris’te yer alan Cité Internationale des Arts, aynı anda ev sahipliği yaptığı 350 sanatçıya, tahsis ettiği kişisel atölyelerde iki aydan bir yıla kadar süreyle konaklama imkânı sağlıyor Bünyesindeki sergi salonları, prova odaları, konser ve gösteri alanlarının yanı sıra, çeşitli atölyelerle sanatçılara kendilerini geliştirme ve aktif üretim fırsatı sunuyor. Çeşitli coğrafya ve disiplinlerden sanatçıları ağırlayan kurumda örneğin Almanya’nın 20, İsviçre’nin 17, Çin’in 16, Japonya’nın 14, İran’ın 4 atölyesi bulunuyor. İKSV tarafından yürütülen misafir sanatçı programının dördüncü konuğu Yasemin Özcan Kaya Nisan ayının sonuna kadar Cite Internationale des Arts’daki stüdyoda çalışmalarını sürdürecek.

Başvuru Şartları:

. TC vatandaşı olmak

. İngilizce veya Fransızca dillerinden birini iyi derecede biliyor olmak

. Görsel Sanatlar alanında profesyonel olarak çalışıyor olmak

Başvuru için gerekli belgeler:

. PDF formatında sanatçı portfolyosu (İngilizce ve Türkçe, en fazla 6 MB büyüklüğünde)

. CV ve irtibat bilgileri (İngilizce ve Türkçe)

. Eylül-Aralık 2012 tarihleri arasındaki dört aylık süreçte Cite des Arts’ta yaşayıp çalışmasına engel olmadığını ve programa katılmaktaki amacını belirten niyet mektubu (İngilizce ve Türkçe)

Detaylı bilgi ve başvurular için:

İKSV – Yurtdışı Projeler

(0212) 334 07 54

(0212) 334 08 35

Yorum yapın

Yorum yapmak için buradan giriş yapmalısınız.