Yeni Devir Yeni Hikayeler

Tonight I ll Steal Your Paychecks-tileHer dönem gündemini korumuş ve yeni konseptlerle kendini güncelleyerek var olmuş Pop Sanat ile tanımlanabilen Luke Waller figürleri 22 Ekim- 17 Kasım 2013 tarihleri arasında izleyenlerini yeni hikâyeleri ile buluşturacak.

Pop Sanat her dönem gündemi korumuş ve yeni konseptler ile kendini güncelleyerek gündemde kalmayı başarmıştır. Luke Waller’ın çalışmalarını da bu şekilde tanımlamak mümkün. Sanatçı Avrupa seyahatleri boyunca pazarlardan topladığı 50’li veya 60’lı yıllara ait fotoğraf albümlerinden yola çıkarak oluşturduğu serisinde her bir karakterin muhtemelen sonlanmış hikâyesini resimleri aracılığı yeniden yazdı ve sıradan figürleri ikonlaştırdı. Bu albümlerde yer alan figürlerin bugün her biri büyük olasılıkla artık yaşamıyor ve hikâyeleri çoktan bitmiş. Luke Waller, onlara resimlerinde yeni bir kimlik kazandırırken izleyenle kurdurduğu diyalog sayesinde yeni bir hikâye oluşmasına da izin veriyor. Luke Waller’ın çalışmalarında kompozisyonun genelinde renkli ve enerjik bir dünyanın izlenimi var iken bazen kavga ve aşkın şiddeti bazen de rutin hayatın mutlu imlerini buluyoruz. Sanatçı, çağdaş sanatın büyük tuvallere alışık beğenisine karşı bir tavırla küçük kâğıtlar üzerine çalışmakta. Söz konusu küçük işler duvarda 5’li 10’lu yerleştirmeler ile kendi içinde organik bir bağ/hikaye kurmakta.

Luke Waller’ın figürleri RenArt Galeri’de 22 Ekim- 17 Kasım 2013 tarihleri arasında izleyenlerini yeni hikâyeler yazmak üzere bekliyor.

Yorum yapın

Yorum yapmak için buradan giriş yapmalısınız.