Tuncel Kurtiz vefat etti

tuncel_kurtizTuncel Kurtiz 77 yaşında vefat etti.

Yürüyüş yapmak için Beşiktaş Etiler’deki evinden çıkan Tuncel Kurtiz, bir süre spor yaptıktan sonra geri döndü. Kurtiz, sabah 10:00 sıralarında evinde ölü olarak bulundu. Edinilen ilk bilgiye göre evde kimsenin bulunmadığı bir sırada kahvaltı yapan Kurtiz, oturduğu sandalyeden düşerek kafasını duvara çarptı. Bu sırada dışarıda olan eşi Mened Kurtiz eve gelince ünlü oyuncunun yerde hareketsiz yattığını gördü.

Menend Kurtiz’in çığlıkları üzerine apartman görevlisi ve komşuları Kurtiz’in evine koştu. Komşuları hemen durumu 112 Acil Servis’e bildirdi. Olay yerine gelen sağlık görevlileri Kurtiz’in hayatını kaybettiğini belirledi.

Beşiktaş’taki evinde vefat eden sinema ve tiyatro sanatçısı Tuncer Kurtiz’in cenazesi, kesin ölüm sebebinin belirlenmesi amacıyla Adli Tıp Kurumu’na götürüldü. Polis ve sağlık ekipleri ile cumhuriyet savcısı Mehmet Koç’un evdeki ve cenaze üzerindeki incelemeleri tamamlandı.

İncelemelerin ardından Kurtiz’in cenazesi, kesin ölüm sebebinin belirlenmesi amacıyla Adli Tıp Kurumu’na götürüldü.

Cumhuriyet savcısı Mehmet Koç, basın mensuplarına yaptığı açıklamada, ”Şu an işin çok başındayız. Net bir şey söylemek zor” dedi.

Tuncel Kurtiz’in eşi Menend Kurtiz cenazenin götürülmesinin ardından evden ayrıldı. Kurtiz, gazetecilerin duygularını sorması üzerine, ”Herkesin sevdiği bir insanı kaybettik, çok üzgünüm. Sadece benim değil, herkesin sevdiği bir insandı. Sadece benim sevgilim değildi…” diye konuştu.

Yorum Yapın

Yorum yapmak için buradan giriş yapmalısınız.