Tarım ve İnsan konulu Fotoğraf Yarışması 2013

1. Yarışmaya seçici kurul ve 1.derece yakınları dışında herkes katılabilir.

2. Yarışmaya bir yarışmacı en çok 5 eserle katılabilir.

3. Bütün başvurular dijital ortam üzerinden yapılacaktır.

4. Daha önce ödül almış fotoğraflar ile bu fotoğrafların kadraj farklılığı içeren görüntüleri yarışmaya katılamaz; katılıp ödül almış olsalar dahi ödül geri alınır.

5. Katılımcılar anlatım biçiminde özgürdür. Katılım renkli ya da siyah beyaz dijital fotoğraflarla olacaktır. Fotoğraflar dijital çekilmiş olabileceği gibi film ya da opaktan tarama da olabilir.

6. Yarışmaya gönderilecek fotoğrafın yapısı değiştirilmemiş olmalıdır. Birden fazla fotoğrafın montajıyla oluşturulan fotoğraflar, Photoshop gibi fotoğraf düzenleme programlarıyla başkalaştırılmış fotoğraflar, fotoğrafın orijinalinde olmayan herhangi bir objenin eklenmiş veya var olan objelerden herhangi birisinin çıkarıldığı fotoğraflar yarışmaya kabul edilmez.

7. Fotoğraflar JPEG (.jpg veya. jpeg uzantılı) formatında, 300 dpi çözünürlükte ve kendi orijinal boyutlarında gönderilmelidir. Dereceye giren eserler sergilenmek üzere baskıya gireceğinden, kaliteli ve büyük boyutlarda baskıya olanak tanıması için fotoğrafların kısa kenarı 2300 pikselin altına düşmemelidir.

8. Gönderilen fotoğrafların tamamı yarışmacı tarafından çekilmiş olmalıdır. Başkasına ait fotoğrafların olduğu gibi veya kısmen kullanılması durumunda ortaya çıkabilecek telif hakkı ihlallerinin tüm hukuki sorumluluğu katılımcıya aittir.

9. Yarışmacı tarafından gönderilecek başvuru epostasında yarışmacı bilgilerini içeren katılım formuyla birlikte eser isimleri Türkçe karakter kullanılmadan (ğ, ı, ü, ş, ö, ç) yarışmacının yaşadığı şehrin plaka kodu, adı, soyadı, fotoğrafın çekildiği şehir ve birden fazla eserle yarışmaya başvuruluyorsa fotoğraf numarası aralara nokta konularak düzenlenmiş olmalıdır. (Örnek: 06.isim.soyisim.konya.1, 06.isim.soyisim.bursa.2)

10. Yarışma 6 ayrı kategoride yapılacak olup, “Çiftçi-Üretici Özel Ödülü” için yarışmaya katılacakların Çiftçi Kayıt Sistemi veya Üretici Birliğine kayıtlı olma ve yarışma başvurularına katılım formuyla birlikte Çiftçi Kayıt Sistemi (ÇKS) Belgesi veya Üretici Birliği üyelik belgesini gönderme zorunluluğu vardır. Öğrenci kategorisinde yarışmaya katılacak öğrencilerin, öğrenci kimlik belgesi fotokopisini yarışmaya göndermeleri gerekmektedir. “Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı (Bağlı ve İlgili Kuruluşlar) Çalışanları” ile “Denizbank Çalışanları” kategorisinde yarışmaya katılacakların işyeri kimlik fotokopisini göndermesi zorunludur. “Genel Kategori” ve “Toprak” temalı yarışma herkese açıktır. (Profesyonel ve amatör fotoğrafçılar, memur, işçi esnaf, öğrenci vb.) Yarışmada yaş sınırı yoktur ve katılım ücretsizdir.

11. Yarışmacılar ön elemeye katılmak için belirtilen niteliklere sahip en fazla 5 fotoğrafın JPEG (.jpg veya .jpeg uzantılı) formatında dijital kopyalarını toplam e-posta boyutu 10 MB’yi geçmeyecek şekilde adresine göndereceklerdir. Posta sunucularındaki ve internet hatlarındaki gecikme veya kayıplardan T.C. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı sorumlu olmayacaktır.

12. Yarışmaya 01.11.2013 tarihinden sonra yapılan başvurular değerlendirmeye alınmayacaktır.

13. Ödül, mansiyon almaya ve yayınlanmaya değer bulunan yapıtlar Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Eğitim Yayım Yayınlar Dairesi Başkanlığı Arşivinde kalacak ve eser sahibinin ismi belirtilmek kaydıyla Eğitim Yayım ve Yayınlar Dairesi Başkanlığı ve DenizBank Genel Müdürlüğü kendi hazırlayacakları takvim, poster, albüm, katalog, afiş, broşür, liflet, dergi, bülten ve internet sitelerinde kullanım haklarına sahip olacaktır. Ayrıca, Eğitim Yayım ve Yayınlar Dairesi Başkanlığı’nın gerekli ve uygun görmesi halinde fotoğraflar, farklı çalışmalarda da kullanılabilecektir. Ödül alan ve dikkate değer bulunan fotoğraflar albüm olarak yayınlanacak, ayrıca çeşitli etkinlikler kapsamında sergilenecektir. Eser sahibi belirtilen kullanım hakları için Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Eğitim Yayım ve Yayınlar Dairesi Başkanlığı’na izin/ muvafakatname verdiğini kabul eder.

14. Yarışmaya fotoğraf göndererek katılan tüm yarışmacılar, yukarıda belirtilen yarışma koşullarına uymayı kabul etmiş sayılır. Bu koşullara uymayan katılımcılar yarışmadan diskalifiye edilecektir.

Ayrıntılı bilgi için www.tariminsan.com/

Yorum Yapın

Yorum yapmak için buradan giriş yapmalısınız.