SIEMENS SANAT SINIRLAR-YÖRÜNGELER 09-10 YARIŞMASI

sinirlar-yorungeler-09_10-1
◄ Geri
Resim 1 / 3

Güncel sanatın önemli adreslerinden biri olan Siemens Sanat tarafından güncel sanatı ve genç sanatçıları desteklemek amacıyla ilk kez 2007 yılında gerçekleştirilen “Sınırlar Yörüngeler” yarışması sonuçlandı. Bu yıl beşincisi düzenlenen yarışmada, kazanan sanatçıların eserlerinden oluşturulacak “Sınırlar Yörüngeler 09” Sergisi, 13 Mayıs – 11 Haziran 2011’de, “Sınırlar Yörüngeler 10” Sergisi ise 29 Haziran – 31 Temmuz 2011 tarihleri arasında düzenlenecek.

48 üniversiteden 330 genç sanatçının başvuruda bulunduğu Sınırlar Yörüngeler’in bu yılki kazananları Hüseyin Arıcı, Güler Aşık, Sibel Ay, Ahmet Birol, Hakan Dağdelen, Zeynep Gürler, N. Güneş Güven, Meltem Işık, Can Kurucu, Rabia Öner, Ilgın Özer, Yuşa Yalçıntaş ve Faruk Yigen oldu. Bireysel ve grup çalışmalarıyla katılabilmenin mümkün olduğu yarışma herhangi bir alan ayrımı bulunmadan gerçekleştirildi. Yarışmaya en fazla başvuruda bulunan üniversiteler ise sırasıyla Marmara Üniversitesi, Hacettepe Üniversitesi, Dokuz Eylül Üniversitesi, Gazi Üniversitesi ve Yıldız Teknik Üniversitesi oldu.

Zorlu bir eleme sürecinin yaşandığını belirten Sergi Değerlendirme Kurulu, bu yıl Banu Cennetoğlu, Nilüfer Ergin, Mürteza Fidan, T. Melih Görgün ve Hakan Onur’dan oluşuyordu.

1 Yorum

 1. blueangel avatarı blueangel diyor ki:

  Siemens Sanat’ta “Sınırlar-Yörüngeler 09-10” başvuruları 25 Mart’ta sona erecek.
  Güncel sanatın önemli adreslerinden biri olan Siemens Sanat tarafından güncel sanatı ve genç sanatçıları desteklemek amacıyla ilk kez 2007 yılında gerçekleştirilen “Sınırlar-Yörüngeler” yarışmasının bu yıl beşincisi düzenleniyor. “Sınırlar-Yörüngeler 09-10” yarışması için başvurular 25 Mart 2011’de sona erecek.
  Şu ana kadar çok sayıda genç sanatçının başvuruda bulunduğu Sınırlar Yörüngeler, tüm lisans ve lisansüstü öğrencilerine açık olacak. Bireysel ve grup çalışmalarıyla katılabilmenin mümkün olduğu yarışmada herhangi bir alan ayrımı bulunmuyor. Adayların Siemens Sanat’ın web sitesi üzerinden yarışma başvuru formlarını doldurduktan sonra, başvuru dosyalarını 25 Mart 2011 Cuma günü saat 17.00’ye kadar Siemens Sanat’a ulaştırmaları gerekiyor.
  Sınırlar Yörüngeler’in bu yılki Sergi Değerlendirme Kurulu, Banu Cennetoğlu, Nilüfer Ergin, Mürteza Fidan, T. Melih Görgün ve Hakan Onur’dan oluşuyor. “Sınırlar-Yörüngeler” yarışması sonucunda, sergilenmek üzere seçilen sanatçıların çalışmaları Mayıs ayından itibaren Siemens Sanat’ta seyircisiyle buluşacak.
  Ayrıntılı bilgiye, yarışma şartnamesine ve katılım formuna http://www.siemenssanat.com internet sitesinden ulaşılabiliyor.

  Cevaplamak için giriş yapın

Yorum yapın

Yorum yapmak için buradan giriş yapmalısınız.