Namık Kemal Üniversitesi Marşı Güfte Yarışması 2013

YARIŞMA KOŞULLARI
1. Yarışma isteyen herkese açıktır. Yarışmaya katılacak olan şiirlerin çağa uygun, Üniversite, Atatürkçülük, toplumla bütünleşme, insan haklarına saygı, hizmet, hukuk, eşitlik, çağdaşlık, düşünce, aksiyon, etik ve estetik gibi konu bütünlüğü taşımaları gerekmektedir.
2. Yarışmada birincilik ödülüne değer bulunan Güfte 1.500 TL ile ödüllendirilecektir.
3. Namık Kemal Üniversitesi Müzik Topluluğu birinci seçilen güfteyi besteleme ve ya bestelememe hakkına jürinin kararı doğrultusunda sahiptir.
4. Güfte en az iki, en fazla dört kıtadan oluşmalıdır.
5. Güfte Namık Kemal Üniversitesi bakış açısını yansıtmalıdır.
6. Güfte aşağıda belirtilen adrese posta ya da kargo ile gönderilmelidir. Yarışmaya gönderilecek olan şiirlerin üzerinde kimlik belirten hiçbir ibare bulunmamalıdır. Kapak sayfasında rumuz yer almalıdır. Gönderi paketinin içerisine yerleştirilecek kapalı bir zarf içersisinde, Güfte rumuzu, söz konusu iç zarfın üzerine de açık biçimde yazılmalıdır. (1 adet gönderi paketinin içerisinde 1 adet zarf olmalı. Zarfın üzerinde rumuz, ve telefon numarası yazılmalı ayrıca zarfın içerisinde 1 adet kapak sayfası, 1 adet şiir sayfası yer almalı. Kapak sayfasında da sadece rumuz yazılmalıdır)
7. Son başvuru tarihi 31.12.2012 dir. Eleme sonucu finale kalan adayların değerlendirme sonuçları NKÜ internet sitesinden duyurulacaktır.
8. Güfte ile mevcut herhangi bir eserden esinlenmemesi,alıntı yapılmaması ve orijinal olası zorunludur.
9. Olası bir yasal sorumluluk, telif hakları ihlali vb. hususlarda tüm sorumluluk güfteyi üreten kişi ya da kişilere ait olacaktır.
10. Gönderilen güftelerin tüm yasal hakları/telif hakları Namık Kemal Üniversitesi Müzik Topluluğuna ait olacaktır.
11. Yarışma sonuçları 15.01.2012 tarihinde nku.edu.tr sitesinden duyurulacaktır.
Posta Adresi : Namık Kemal Üniversitesi Sağlık
Kültür ve Spor Daire Başkanlığı
Müzik Topluluğu
59030 Merkez TEKİRDAĞ
İletişim :

Yorum Yapın

Yorum yapmak için buradan giriş yapmalısınız.