‘Küçük Prens’ 71. yılını Zorlu Center AVM’de kutluyor

kucuk-prensFransız yazar ve pilot Antoine de Saint-Exupéry tarafından 1943’te yazılan ve tüm dünyada milyonlarca okuyucuya ulaşan bir klasik olan Küçük Prens” 10 Mayıs – 31 Mayıs tarihleri arasında Zorlu Center AVM’de yeniden hayat bulacak. Büyüklerin dünyasının bir çocuğun gözünden anlatıldığı, dünya üzerinde 240′dan fazla dile çevrilen ve 140 milyon adetten fazla satan kitabın 71. yıl kutlama etkinlikleri Zorlu Center AVM’de yapılacak.

Tüm dünyada bir fenomen olarak bilinen “Küçük Prens” kitabının koleksiyonerler tarafından biriktirilen en özel versiyonları kitabın 71. yıl kutlamaları çerçevesinde Zorlu Center AVM’de sergilenecek. Etkinlikte Küçük Prens tutkunu Yıldıray Lise’nin sahip olduğu, kitaba dair 350 parçadan oluşan koleksiyonun en özel 70 parçası Zorlu Center AVM ziyaretçileri ile buluşacak. Sergilenecek parçalar arasında dünyanın en küçük boyutlu Küçük Prens kitapları, aynadan okunabilen tersten yazılmış versiyonlar, Küçük Prens’in çeşitli dil ve lehçelerde örnekleri, cep telefonlarındaki kodlarla yazılmış özel basımlar ve 1948’den bu yana basılmış Türkçe özel nüshalar da yer alacak.

Çocukların yanı sıra yetişkinlerin de büyük ilgi gösterdiği “Küçük Prens” kitabını yansıtan özel olarak hazırlanan alanda, girişten itibaren hikaye anlatılmaya başlanacak ve AVM içerisinde ayrı bir bölüme fotoğraf çektirmek için 3D özel tasarım objeler yerleştirilecek. Çekilen fotoğraflar #kucukprenszorluda hashtagi ile Instagram’da paylaşılacak.

Etkinliğe birinci gün katılan herkese isme özel “ilk gün zarfı” ve etkinlik boyunca boyama sayfaları hediye edilecek, minik ziyaretçiler etkinlik alanında daha birçok sürprizle karşılaşma fırsatı yakalayacak. Etkinlik kapsamında her gün 11.00 -19.00 saatleri arasında, atölye ve sergi çalışmaları da gerçekleştirilecek.

Yorum yapın

Yorum yapmak için buradan giriş yapmalısınız.