Tarımın kadın emektarları sergide buluştu

Zeynep_Seda_Cakir_YonYayincilik_IstanbulAnadolu’nun dört bir yanındaki tarımın kadın emektarları, Tarımda Kadın konulu fotoğraf sergisinde bir araya geldi. Sabiha Gökçen Havalimanı İç Hatlar Giden Yolcu Salonu Sergi Alanında açılan ve yoğun ilgi gören Sergi, 31 Temmuz’a kadar gezilebilecek.

Tarımda kadın temalı fotoğraflar sergide buluştu. Anadolu’nun dört bir yanından tarımdaki kadın emektarların fotoğraflarının bir araya geldiği Sergi, Sabiha Gökçen Havalimanı İç Hatlar Giden Yolcu Salonu Sergi Alanında fotoğraf severlerin beğenisine sunuldu. Yoğun ilgi gören Sergi, 31 Temmuz 2014 tarihine kadar gezilebilecek.

GÜBRETAŞ’ın Tarımda Kadın temasıyla bu yıl ikincisini düzenlediği Bu Toprağın Renkleri Basın Fotoğraf Yarışması’nda dereceye giren eserlerden oluşan Sergi, önümüzdeki aylarda Türkiye’nin farklı illerinde de sergilenecek.

GÜBRETAŞ Genel Müdürü Osman Balta, tarım sektöründe kadın emeğinin önemine dikkat çekmek için yarışma temasını “tarımda kadın” olarak belirlediklerini söyledi. Bu Toprağın Renkleri Basın Fotoğraf Yarışması’nın bu yılda büyük ilgi gördüğünü belirten Osman Balta, “Hem başvuru yapan, hem de ödül kazanan fotoğrafçıların dağılımına bakınca yarışmada Anadolu’nun dört bir yanından tarımla ilgili güzel renklerin bir araya geldiğini görmek bizi mutlu ediyor. Yarışmayla tüm medya mensuplarının tarım konusuna ilgisini artırmayı ve tarımla ilgili görsel arşivi zenginleştirmeyi amaçlıyoruz” diye konuştu.

Yorum yapın

Yorum yapmak için buradan giriş yapmalısınız.