Ege’nin bir şarkısı daha çalındı!

sarkici-egeKısa bir süre önce yeni single şarkısı “YALAN”ı müzikseverle buluşturan EGE X Radio’da Michael Kuyucu’nun konuğu oldu. Müzik kariyerine ait özel açıklamalarda bulunan EGE ilkbaharda yeni albümünü yayınlayacağını açıklarken müzik dünyasına ait sert açıklamalarda bulundu.

Daha önce “Yaz Aşkım” adlı bestesi Yunanistan’da yayınlanan EGE, bu şarkısının izinsiz olarak kullanmasından doğan haklarını mahkeme yolu ile aldığını açıklarken bir başka bestesinin yine Yunanistan’da kendisinden izinsiz olarak yayınlandığını açıkladı. EGE , Michael Kuyucu’ya Yunanlı yorumcu Giannis Giorgos’un kendisine ait “ SEN KENDİNE BAK” bestesini izinsiz olarak Yunanca sözlerle yorumladığını açıkladı. Giorgos Giorgos “Apisti Kardia” adlı sözlerle EGE’nin şarkısını Ege’den izinsiz olarak yorumladı. Michael Kuyucu’ya özel açıklamalarda bulunan EGE konu ile ilgili şu açıklamayı yaptı:

“ Bu şarkılar yazılırken emeğin var duygun var ruhun var, şuna benzetiyorum sen bir çocuğu dünyaya getirdin, büyüttün okuttun pırıl pırıl biri olmuş sonra biri çıkıyor o benim çocuğum diyor. İzin alınsa gurur duyacağım, bir bestecinin bestesinin ülke sınırlarına çıkması büyük bir gururdur. Ege, Michael Kuyucu’ya şarkısının Yunanlı yorumcu tarafından çalındığını ilk duyduğu anı şu sözlerle anlattı: “bir müzisyen arkadaşımla tavla oynuyorduk, aynı şarkıyı daha önce Araplarda izinsiz kullanmışlardı, onlara da mahkeme açmıştık ama orada telif işlemediği için bir şey olmamıştı. Arkadaşımla bir kanalda bu şarkıyı dinledik. Biz Arapçasını dinlediğimiz zannederken Yunancasını dinledik. Sonra kanaldan not ettik, Mesam’a bilgi verdik, bilim teknik kurulu toplandı ve bu şarkının benden birebir alındığını kaydettik. Avukatıma sorduk, bu tür işlemler uzun sürüyor, ben onla diyaloğa girmek istiyorum. Bu şarkıcıya gidip arkadaşım şarkımı aldın bunun sahibi benim demek ve ondan hakkımı almak istiyorum.” dedi.

Yorum yapın

Yorum yapmak için buradan giriş yapmalısınız.