İstanbul Seramik Sanat Günleri ilk kez düzenleniyor

annecocukheykel6Bugüne kadar düzenlediği binlerce etkinlik ve çıkardığı yayınlarla İstanbul’un kültür ve sanat hayatında önemli bir yer edinen İstanbul Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı Kültür Müdürlüğü 20 Mayıs – 3 Haziran tarihleri arasında Taksim Cumhuriyet Sanat Galerisi’nde (Maksem) 1. İstanbul Seramik Sanat Günlerini gerçekleştiriyor.

1. İstanbul Seramik Sanat Günleri, 20 Mayıs Salı günü 14.30’de Atatürk Kitaplığı’nda Prof. Dr. Güngör Güner’in sunacağı “Çağdaş Türk Seramiği’nden Bir Kesit” başlıklı konferansla başlayacak.

20 Mayıs Salı günü 18.00’de Taksim Cumhuriyet Sanat Galerisi’nde (Maksem) Türk seramiğinin tüm kuşaklarından sanatçıların yapıtlarından oluşan karma seramik sergisinin açılışı yapılacak.

Bu toprakların kültürünü almış çağdaş seramik sanatçılarımızın eserlerindeki izleri bizlere yansıtacak olan 1. Seramik Sanat GünlerindeJale Yılmabaşar, Ayfer Karamani  gibi sanatçılarımızın da aralarında yer alacağı 57 değerli seramik sanatçısı karma sergiye katılacak.

Medeniyetlere başkentlik yapmış olan ve kültürel birikimin zengin bir şekilde yaşandığı İstanbul, bu kez de kültürel mirasımızın önemli bir bölümünü oluşturan seramik sanatının dönemlerini sunmak ve toplumla kaynaşmasını sağlamak için seramik sanatına ev sahipliği yapacak.

Anadolu kültürünün ve sanat tarihimizin en renkli unsurları arasında yer alan seramiğin tüm yönleriyle sergileneceği ve konuşulacağı 1. Seramik Sanat Günleri 3 Haziran’a kadar devam edecek.

 

Tarih: 20 Mayıs – 3 Haziran 2014

Yer: Taksim Cumhuriyet Sanat Galerisi

Yorum yapın

Yorum yapmak için buradan giriş yapmalısınız.