İstanbul Kültür Sanat Vakfı Aydın Gün Teşvik Ödülü 2012

İstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV), 40. yılında, geleceğin sanatçılarının yetişmesine katkıda bulunmak amacıyla bir teşvik ödülü başlatıyor. Vakfın kurucuları arasında yer alan ve Türkiye’de operanın gelişmesine büyük katkıda bulunan Aydın Gün anısına başlatılan “Aydın Gün Teşvik Ödülü” her yıl klasik müzik alanında bir gence verilecek.

Gelecek vadeden başarılı genç müzisyenlere destek olmak amacıyla İKSV tarafından verilecek “Aydın Gün Teşvik Ödülü”yle, çalgı, şan, bestecilik veya şeflik branşlarından gelecek başvurular arasından seçici kurul tarafından belirlenecek 30 yaşın altındaki bir genç sanatçıya, 15 bin TL tutarında bir defalık destek sağlanacak.

“Aydın Gün Teşvik Ödülü” için başvurmak isteyen genç sanatçıların başvurularını, en geç 20 Aralık 2012 tarihine kadar e-posta adresine göndermeleri veya İKSV’ye ulaştırmaları (Nejat Eczacıbaşı Binası, Sadi Konuralp Cad. No:5 34433 Şişhane) gerekiyor. Başvuru için gereken belgelere dair ayrıntılı bilgiyi içeren şartnameye iksv.org adresinden ulaşılabilir.

İKSV Genel Müdürü Görgün Taner başkanlığında, Devlet Opera ve Balesi Genel Müdürü şef Rengim Gökmen, Devlet Opera ve Balesi Başrejisörü Yekta Kara, İstanbul Teknik Üniversitesi Türk Musikisi Devlet Konservatuarı Müdürü keman sanatçısı Cihat Aşkın, Borusan Kültür Sanat Genel Müdürü Ahmet Erenli ile İstanbul Müzik Festivali Direktörü Yeşim Gürer Oymak’tan oluşan seçici kurulun kararı 2013 yılının Ocak ayında açıklanacak.

Yorum Yapın

Yorum yapmak için buradan giriş yapmalısınız.