Flamenko Ankara’da!

Maria Jose Franco

Altıncısı düzenlenen Uluslararası Flamenko Ankara Festivali bu yıl 31 Ekim – 1, 2, 3 Kasım 2012 tarihleri arasında gerçekleşecek. Festival, dünyada sürekliliği olan sekiz Flamenko festivalinden biri ve Türkiye’nin ilk ve tek uluslararası Flamenko festivali ve Ankara’da gerçekleşen beş müzik festivalinden birisidir.

 

Organizasyonunu Flamenko Ankara Derneğinin üstlendiği, ODTÜ Klasik Gitar Topluluğu ve Bilkent Klasik Gitar Kulübü işbirliğiyle düzenlenen festival, her yıl birbirinden ünlü ve başarılı sanatçıları flamenkoseverlerle buluşturmayı sürdürüyor.

 

İspanya, Japonya ve Türkiye’den katılımcılarla, yine dopdolu geçecek olan festivalde bu yıl da konserler, dans gösterileri, festival konukları tarafından gerçekleştirilecek dans ve gitar atölyeleri yer alacak.

 

Festivalin önemli konuklarından biri, muhteşem dansçı ve bir Flamenko dans öğretme ustası Maria Jose Franco olacak. Flamenko ve cazı birleştirerek, yeni bir dil ve eşsiz bir anlatım sergileyen İspanyol piyanist – besteci Ariadna Rivas ise bir dansçı eşliğinde sahne alacak. Festivalin belki de bu güne kadarki en ilginç misafirleri Y Nippon Flamenco, oniki yaşındaki maskotları ile Japonya’dan katılacak. Ve Türkiye’de Flamenko’nun gelişiminde öncülerden biri olan Mavi Siyah Flamenko Topluluğu yeni albümlerinin lansmanını gerçekleştirecek.

Yorum Yapın

Yorum yapmak için buradan giriş yapmalısınız.