Fotoğraflarla Cumhuriyet Kazanımları

29_fc34f61d23b74be53ee07d469bd32064_m-vert22 Ekim- 11 Kasım 2013 tarihleri arasında, Ege Üniversitesi Atatürk Kültür Merkezi’nde Ahmet GÜREL’in hazırlamış olduğu “Cumhuriyet Kazanımları” adlı fotoğraf sergisi gerçekleştirildi.

90. yılını kutlamaya başladığımız tüm Cumhuriyet kazanımlarını izleyici ile paylaşan sergide; eğitim, sanayi, ulaşım ve ülkenin tüm ilklerinin panolar halinde sunulmaktadır. Bu sergide en çok ilgiyi; ilk uçak fabrikamız, ilk şeker fabrikamız, Sümerbank ve fabrika yapan Karabük Demir Çelik Fabrikası çekmektedir. Günümüzde unutulan, o devrin ilk sanayi ürünlerinin sergilendiği “Yerli Malı” haftası da gezenlerin ilgisini çekmektedir. Yerli malı haftalarının ilk reklamcısı İhap Hulusi için de bir pano ayrılmıştır, ilk barajlarımız ve demiryolu hamlemiz sergimin unutulmaz kareleri olmuştur.

40 panoda 200 fotoğrafı içeren Ahmet GÜREL tarafından hazırlanan bu sergi, 11 Kasım 2013 tarihine kadar Ege Üniversitesi Atatürk Kültür Merkezi sergi salonunda sanatseverlerin beğenisine açık oldu.
EÜ ATATÜRK KÜLTÜR MERKEZ

Yorum yapın

Yorum yapmak için buradan giriş yapmalısınız.