Be The Band Müzik Yarışması 2012

Babajim Istanbul Studios & Mastering ve Radyo Eksen iş birliği ile gerçekleştirilen 2. Be ‘The Band’ Müzik Yarışması, 28 Kasım akşamı NTV’nin başarılı sunucusu Yekta Kopan’ın moderatörlüğünde Babylon’da gerçekleşen final gecesi ve performanslarıyla son buldu.

Radyo Eksen Session ile başlayan gece, sırasıyla Plan, Meriva ve Sapan’ın yarım saatlik performanslarıyla devam etti.

Harun Tekin (Mor ve Ötesi), Kaan Sezyum (Köşe yazarı, mizah yazarı, müzisyen),Eray Aytimur (Müzik yazarı, radyo müzik direktörü), Alp Turaç (Ses Teknisyeni, Babajim Istanbul Studios), Reuben de Lautour (Prodüktör, Babajim Istanbul Studios), Mehmet Eskihancılar (Babajim Records), Gülşah Güray(Genel Yayın Yönetmeni, Radyo Eksen), Şafak Ongan (Genel Yayın Yönetmeni, Dream TV), Hakan Aydın (Bilgi ve Eğlence Servisi Müdürü, Turkcell Müzik) Martin Kleinbreuer (Sa natçı ve Basın İlişkileri Müdürü, Yamaha) ve Işıl Kılkış (Etkinlik ve Pazarlama İletişimi Yöneticisi,Babylon) gibi müzik endüstrisinin farklı alanlarından isimlerin yer aldığı jürinin zorlu seçimi sonucunda 2. Be The Band Müzik Yarışması’nın 1.si Meriva, 2.si Sapan, 3. ise Plan oldu.

Geceye geçtiğimiz senenin jüri üyesi Şebnem Ferah ve yine geçtiğimiz senenin birinci (Neyse) ve ikinci (Vera) gruplarının yanısıra Gece grubunun üyeleri, müzik basınından ve endüstrisinden önemli isimler de katıldı.

Birinci olan Meriva, 2013 yazında Babajim prodüktörleri eşliğinde bir albüm hazırlayacak ve bu albüm Babajim Records tarafından yayınlanacak. Ayrıca bir parçaya Radyo Eksen tarafından video klip çekilecek. Albüm tanıtım konseriyse Babylon’da yapılacak. Albümde yer alacak tüm parçalar ve çekilecek video klip, Turkcell Müzik’in desteğiyle turkcellmuzik.com adresinde ve Dream TV’ye ait televizyon ve internet mecralarında tanıtılacak ve desteklenecek.

Yamaha tarafından yarışma ikincisi Sapan’a “Yamaha SG1820A Elektrik Gitar” ve yarışma üçüncüsü Plan’a ise “Yamaha BB714BS Bas Gitar” hediye edilecek.

 

Yorum Yapın

Yorum yapmak için buradan giriş yapmalısınız.