BALLET ARGENTINO

Ballet Argentino 1990′da Mar del Plata şehrinde kuruldu. Lidia Segni ilk direktörüydü ve devam eden süreçte 5 kıtada dünyanın en ünlü konser ve opera salonlarında sahne aldılar. Ballet Argentino dünyanın en iyi dansçılarından biri olarak kabul edilen Julio Bocca’nın gerçekleşen en büyük hayaliydi.

Topluluk ünlü koreograflar Julio Lopez ve Kuarahy gibi isimlerle çalıştı. Ballet Argentino üç sezon boyunca City Center’da ve yine bir sezon boyunca New York’ta Joyce Theatre’da sahne aldı. Arjantin’den çıkan en ünlü dansçı olarak kabul edilen Julio Bocca 1997’den bu yana grubun direktörlüğünü yapıyor.

Bugüne kadar 100’ün üzerinde dansçı kariyerine Ballet Argentino ile başladı. Topluluk ayrıca ünlü dansçılar yetiştiren bir okul gibi her sene birbirinden yetenekli gençleri seçmelere alıyor. 2005 yılında Ballet Argentino 15. kuruluş yıldönümünü kutlarken repertuvarlarına yeni prodüksiyonlar eklemeye devam ediyor. Topluluk 2008 yılında Segovia kentinde “En İyi Gösteri Dans Topluluğu” seçildi. Grubun tango gösterileri tangonun evrimini anlatırken, kostümleriyle ve danslarıyla büyük ilgi görüyor.

Yorum Yapın

Yorum yapmak için buradan giriş yapmalısınız.