Akbank Günümüz Sanatçıları Ödülü 2013

Akbank Sanat, çağdaş sanat alanındaki gelişmeleri teşvik etmek ve sanatçılara destek olmak amacıyla Resim ve Heykel Müzeleri Derneği işbirliği ile yeni bir proje başlattı: “Akbank Günümüz Sanatçıları Ödülü”.

Resim, fotoğraf, video, heykel ve karışık teknik gibi çağdaş sanatın tüm ifade biçimlerine yer veren yarışma; yurtiçi ve yurtdışında yaşayan 40 yaşını aşmamış, en az bir kişisel veya üç karma sergide eserleri yer almış tüm T.C. vatandaşlarının katılımına açık. 15 Şubat – 10 Nisan 2013 tarihleri arasında sanatçıların bireysel veya grup olarak katılabilecekleri yarışmanın başvuruları www.akbanksanat.com/akbank_gso internet adresi üzerinden ya da posta yoluyla yapılabilir. Jüri değerlendirmesinin ardından birinciliğe değer görülen eser 15.000 €, ikinci 10.000 €, üçüncü ise 5.000 € para ödülüne hak kazanacak.

Ödül alan ve jüri tarafından sergilenmeye değer görülen eserler, 22 Mayıs – 31 Temmuz 2013 tarihleri arasında Akbank Sanat’ta düzenlenecek sergiyle sanatseverlerin beğenisine sunulacak.

Yorum Yapın

Yorum yapmak için buradan giriş yapmalısınız.